Два кіоски на пл. Галицькій демонтують, а з вересня планують відновити реконструкцію площі й фонтану

  • 27.07.2021, 12:37
  • Пресслужба ЛМР
За інформацією департаменту містобудування ЛМР, на останньому засіданні робочої групи щодо тимчасових споруд у Львові проголосували за демонтаж двох малих архітектурних форм на пл. Галицькій. Одна з цих споруд – неробоча, в іншій – продають шаурму. А з вересня планують відновити роботи з реконструкції площі та фонтану.

Як пояснюють у департаменті, кіоски на площі Галицькій вилучили з Перспективної схеми розміщення тимчасових споруд ще в грудні 2019 року. Однак підприємці наполягали розглянути їхнє повернення у межах робочої групи. Група розглянула і ще раз підтвердила: ці тимчасові споруди – таки на демонтаж. Адже, як повідомила архітекторка-проектантка реконструкції площі Ольга Криворучко, кіоски заважають провести благоустрій оновленої площі. Там, окрім нового фонтану, заплановано реконструкцію усієї площі та озеленення.

«Площа Галицька є своєрідними воротами до старої частини середмістя. Тут завжди великий потік людей. Тож насамперед її робитимуть просторою і водночас яскравою», - наголосила проектантка нового громадського простору на площі Ольга Криворучко.

Після реконструкції на площі в рази побільшає озеленення: квітників, травників, нових дерев та нового освітлення. Ті дерева, які є, збережуть. З‘явиться особливо популярний елемент благоустрою – вуличні стільці. Будуть ліхтарі та огородження. Розкопки мурів, які віднайшли на площі, також увіковічать. Тут зроблять макет церкви та інформативні таблиці у мощенні.

Також тут буде фонтан. Його та простір біля нього реконструюватимуть у першу чергу. За словами Ольги Криворучко, фонтан буде не пішохідним, як планували від початку. Його зроблять в австрійському стилі. Буде так званий обвідок навколо фонтану, на якому можна буде посидіти. Наразі триває тендер на його реконструкцію. Очікують, що роботи на площі відновлять уже у вересні.