На Грибовицькому полігоні ТПВ технічна рекультивація перейшла до наступного етапу

  • 10.08.2021, 18:23
  • Пресслужба ЛМР
Технічна рекультивація Грибовицького полігону ТПВ перейшла до наступного етапу. Виконує роботи консорціум компаній J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP.

фото: Андрій Андрух

Як повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Тарас Калужний, технічна рекультивація розпочалася восени торік.

фото: Олександр Мазуренко

«Наразі виконуються роботи по завершенню перепрофілювання куполу полігону. Підрядник готує тераси, які виконуються, згідно з проєктною документацією. Окрім цього, ми приступаємо до дегазації тіла полігону, яке також закладено в цей проєкт.

Станом на сьогодні ми виконали близько 35-40% рекультивації полігону. Рекультивація складається з дегазації, технічної рекультивації і біологічної. Щодо робіт, які будуть виконуватись найближчим часом, то це дегазація, укладка дренажного шару геокомпозиту, а також ізоляційного матеріалу.

Проєкт реалізується у відповідності до європейських стандартів. За нами спостерігають як Європейський банк реконструкції та розвитку, так й інші організації, тому з нашого боку є і буде повністю відкрита діяльність», - зазначив Тарас Калужний.

Наразі підрядник - консорціум компаній J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP, почав вкривати тіло звалища дренажним шаром (геокомпозитом) та ізоляційним шаром (геомембраною). Це дозволить «законсервути» полігон. Як результат, зменшити об'єми рідини, що потрапляє у тіло полігону, та фільтрату, який утворюється. Передбачається, що всі ці заходи мають завершити наступного року.

У ЛКП «Зелене місто» додаються, що після завершення цих робіт звалище вкриють геотекстилем і ґрунтом. Таке рішення дасть можливість забезпечити геотехнічну стабільність на поверхні схилу.

фото: Олександр Мазуренко

«Першочергово ми зараз робимо зміну профілю куполу полігону, аби унеможливити в майбутньому рух або обвали сміттєвих мас. Нам потрібно, щоб вони були стабільні. Відповідно, ми встановлюємо систему збору біогазу та систему збору фільтратів полігону, а також встеляємо верх сміттєзвалища геосинтетичним матеріалом: геокомпозит, геомембрана і геотекстиль.

Геокомпозит потрібен для того, аби унеможливити проникнення біогазу з тіла полігону у навколишнє середовище, відповідно забезпечивши систему збору біогазу і підвищивши ефективність її роботи. Геомембрана буде запобігати витоку фільтрату та унеможливить вивітрення біогазу. Останнім шаром буде геотекстиль, який, фактично, буде захищати попередні два шари і стане основою для біологічної рекультивації, зокрема для ґрунту, який буде насипатись на нього. Під цими шарами все сміття буде біологічно знищуватись та розкладатись, уникаючи будь-якого контакту з навколишнім середовищем», - акцентував представник консорціуму компаній J/V GOKSIN INSAAT – HAYAT GROUP Ахмет Ялчин Язиджі.

Як зазначив Володимир Рудевич, інженер технічного нагляду «Гідротера», усі роботи виконуються, згідно з графіком. Також компанія веде нагляд та контроль за виконанням проєкту та дотриманням ГОСТів та стандартів України.

Нагадаємо, технічна рекультивація завершиться влітку 2022 року.

відео: Андрій Андрух

фото: Олександр Мазуренко, Андрій Андрух