Мешканці Львова зможуть контролювати роботу перевізників ТПВ: на контейнерних майданчиках розміщують наліпки з QR-кодами

  • 12.08.2021, 12:34
  • Пресслужба ЛМР
Відтепер мешканці Львова матимуть змогу контролювати роботу із вивезення сміття з контейнерних майданчиків. Для цього на сміттєвих контейнерах розміщують наліпки з QR-кодами та ID-номерами. Відсканувавши QR-код, користувач за посиланням переходить в чатбот та може дізнатись детальнішу інформацію про конкретний майданчик (адресу майданчика, його власника та перевізника, графік забору сміття, а також контактний телефон перевізника), та поінформувати відповідні служби у разі перенакопичення відходами. Зараз наліпки розклеюють у Галицькому районі, а згодом їх розмістять на сміттєвих майданчиках у всіх решта районах.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Робота із забезпечення міста якісною очисткою від відходів триває давно. Так, наш департамент провів інвентаризацію усіх контейнерних майданчиків. Визначено, що у місті є 1 315 локацій, де розміщені сміттєві контейнери. Ці локації ми ввели в єдину систему реєстрації і обліку для забезпечення постійного контролю за забором. А з допомогою GPS-трекерів, розміщених на сміттєвозах, ми маємо можливість відслідковувати рух кожної машини – час заїзду і виїзд з майданчика, переміщення по місту. Відповідно, це дозволяє нам забезпечити надійний контроль за збором і вивезенням відходів по місту.

фото: Олександр Мазуренко

Однак, щоб фіналізувати цю роботу і залучити мешканців, які можуть оперативно інформувати про перенакопичення відходів у контейнерах, ми розпочали встановлення наліпок з QR-кодами та ID-номерами на сміттєвих контейнерах. Тепер мешканець з допомогою смартфона може зайти у чатбот, щоб отримати всю інформацію про майданчик, хто його обслуговує і графік забору сміття, а також телефони для належного реагування, в разі потреби», - розповідає Зіновій Гладун, в.о. директора департаменту з питань поводження з відходами.

фото: Олександр Мазуренко

Як розповідає Олена Гунько, начальниця управління інформаційних технологій ЛМР, всю інформацію про обслуговування сміттєвого майданчика можна дізнатись з допомогою чатботу City Helper Bot. Зісканувавши QR-код, користувач за посиланням переходить в чатбот та може дізнатись детальнішу інформацію про конкретний майданчик (адресу майданчика, його власника та перевізника, графік забору сміття, а також контактний телефон перевізника). Додатково в чатботі є швидкі кнопки із контактами Гарячої лінії міста та департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради, перевізника сміття. Користувач може скористатись цими контактами у випадку, якщо він не задоволений станом або якістю обслуговування контейнерів для сміття та повідомити про це відповідні служби.

фото: Олександр Мазуренко

«Як користуватись чатботом? В головному меню чатботу City Helper Bot потрібно обрати категорію «Благоустрій та інфраструктура», а згодом пункт «Контейнери для сміття». Виконуючи підказки чатбота, потрібно ввести ідентифікатор майданчика (зазначений на інформаційній таблиці поблизу контейнера – ID-номер) - у відповідь користувач отримає інформацію про контейнерний майданчик. Також пошук можна здійснювати, поділившись своєю геолокацією та відповідно дізнатись інформацію про декілька майданчиків, які розміщені поблизу», - пояснила Олена Гунько.

фото: Олександр Мазуренко

Зараз наліпки із QR-кодами та ID-номерами контейнерних майданчиків розклеюють у Галицькому районі. Наліпки будуть розміщуватись на майданчиках ЛКП, ОСББ, ЖБК та УК. Їх буде 60. Обслуговує ці майданчики ТОВ «Грінера Україна».

«Встановлення цієї програми дасть можливість нам, як перевізнику сміття, оперативно і чітко реагувати на звернення мешканців щодо забору сміття, уникати перенакопичення сміття та мінімізувати антисанітарний стан на вулицях міста.

На сьогодні ми обслуговуємо близько 500 локацій і до нас часто звертаються мешканців, вказуючи суміжну вулицю, де знаходиться не наш майданчик. Але ми це дізнаємося, коли наші представники виїжджають на місце. Тому, коли називатимуть номер локації, ми будемо розуміти, чи це наш майданчик, і швидко відреагуватимемо на звернення», - зазначив Тарас Колодій, заступник директора ТОВ «Грінера Україна».

фото: Олександр Мазуренко

За інформаціє департаменту з питань поводження з відходами ЛМР, після Галицького району, наліпки з QR-кодами та ID-номерами будуть розміщені у Франківському районі - 260 наліпок, Залізничному - 181, Личаківському - 125, Сихівському - 368, Шевченківському - 248. Для пришвидшення роботи планують залучити районні адміністрації, щоб до вересня розмістити наліпки на усіх геолокаціях, де є контейнери зі сміттям.

Нагадаємо, проект City Helper Bot (https://city-helper.com/) – це перший муніципальний чатбот, що працює на основі відкритих даних на платформах Telegram (https://t.me/lviv_city_helper_bot) та Facebook Messenger (https://m.me/LvivCityHelper). З допомогою цього сервісу мешканці можуть швидко та зручно отримати публічну інформацію з різних сфер (благоустрій, транспорт, освіта, дозвільна документація, структура міської ради тощо) просто у своєму улюбленому месенджері.

відео: Андрій Андрух