В Офісах Львівської громади приймають документи для відшкодування комунальних витрат

  • 14.04.2022, 11:36
  • Пресслужба ЛМР
В Офісах Львівської громади – нова послуга: тут приймають документи для відшкодування комунальних витрат. Йдеться про місцевих мешканців, які безкоштовно здають житло вимушено переселеним особам.

фото Офісу Львівської громади у Лисиничах

«Через війну українці масово почали приїздити в західні регіони. Лише на Львівщину прибуло близько 300 тисяч осіб. З них понад 5 тисяч офіційно мешкають в доєднаних до Львова громадах. Багато місцевих надали таким людям безкоштовно своє житло. Що позначилося на значно більших витратах газу, електрики тощо. Уряд організував процедуру відшкодування комунальних витрат для такої категорії українців», - заначили у департаменті міської агломерації ЛМР.

У громадах нова послуга запрацювала з 13 квітня. Окрім того, що її можна оформити у ЦНАПах, тепер також це можна зробити в Офісах Львівської громади. Зокрема, це актуально для сіл Малехів, Гряда, Великі Грибовичі, Зашків, Лисиничі, Рясне-Руське, де ЦНАПи тимчасово не працюють.

У департаменті міської агломерації ЛМР кажуть, що надання таких послуг – це фактично додаткове навантаження на роботу Офісів. Однак зробили це свідомо, щоб полегшити мешканцям громади, які надали житло переселенцям, процес оформлення документів на подальшу компенсацію комунальних витрат.

Паралельно в Офісах Львівської громади також здійснюють прийом заяв щодо видачі довідки про взяття на облік ВПО. А також приймають заяви щодо надання допомоги на проживання ВПО, що визначено Кабміном України.

Як отримати компенсацію за поселення внутрішньо переміщених українців можна прочитати за посиланням.