Перейти до основного контенту
20°
Мінлива
хмарність
05 червня 2026
П'ятниця
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
23°
Дощ, Похмуро
Вночі
18°
Мінлива хмарність
06 червня 2026
Субота
17°
Похмуро
Вдень
17°
Похмуро
Вночі
19°
Мінлива хмарність
07 червня 2026
Неділя
19°
Мінлива хмарність
Вдень
21°
Похмуро
Вночі
16°
Мінлива хмарність
08 червня 2026
Понеділок
19°
Мінлива хмарність
Вдень
20°
Похмуро
Вночі
18°
Мінлива хмарність
09 червня 2026
Вівторок
20°
Мінлива хмарність
Вдень
23°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Мінлива хмарність
10 червня 2026
Середа
14°
Похмуро
Вдень
13°
Похмуро
Вночі
15°
Похмуро

Мер Львова розповів про підготовку міста до зими

16 серпня 2022, 10:48
Пресслужба ЛМР
Львів готується до зими. З огляду на те, що наша країна живе в час війни, сценарії проходження опалювального сезону можуть бути різними. Відтак, як наголошують у мерії, готуватися до зими має кожен на своєму рівні.
фото ілюстративне, автор: Роман Балук
Фото ілюстративне, автор: Роман Балук

«Кожного року Львів достатньо чітко входить в опалювальний сезон, і в нас в принципі не було жодних непередбачуваних ситуацій. У цьому році ми так само провели гідравлічні випробування, всі системи готові, але ми живемо в часі війни. Ви пам’ятаєте кадри лютого-березня, як люди грілися зимою на сході нашої країни. Чи можливі аномальні ситуації в нас тут, у Львові? Я думаю, так. Тому, що коли вдарили російські ракети по трьох підстанціях електропостачання, моментально виникли проблеми. Але, слава Богу, що ми, наприклад, для «Львівводоканалу» вибудували альтернативну систему подачі електроенергії і всі насосні станції працювали, люди цього навіть не відчули. Сьогодні наша задача - підготуватися до ситуації, яку важко взагалі уявити.

Що треба мати? Ще ніхто дрова не відміняв. Вони завжди рятують в складний час, те ж саме вугілля. Ми купуємо дуже багато буржуйок, тому що вони єдині, що може залишитися, якщо інше не працює.

Я пригадую, коли до Львова приїжджала Ніно Катамадзе, щоб підтримати наших воїнів. Вона розповідала, що в часи окупації вони пів року в Грузії жили без тепла і без електроенергії. Ми повинні бути готові, ми повинні мати запас всього, що потрібно мати в першу чергу.

Я - оптиміст. Я вірю, що ми з честю пройдемо всі ці випробування. Але я чітко знаю - береженого Бог береже», - сказав мер Львова Андрій Садовий.

За словами Ірини Маруняк, заступниці міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, станом на сьогодні теплопостачальні підприємства міста вже замінили 4 км тепломережі. До початку сезону буде замінено ще 2 км. До роботи вже готові ТЕЦ-1 і ТЦ «Північна» - найбільші об’єкти теплопостачання. Також відбуваються наради з головами ОСББ, з керівниками приватних і комунальних управляючих компаній, щоб проговорити різні ситуації готовності до зимового періоду.

«Чи буде газ, чи не буде газу, чи буде електроенергія, чи її не буде, все одно вдома необхідно мати: перше - це електрочайник. У випадку, якщо не буде газу, можна включити в розетку, закип’ятити воду, зробити чай чи каву, випити і зігрітися теплими напоями. 

Друге: світильник на батарейках. У випадку, якщо не буде електрики, можна буде включити і буде світло в оселі. 

Наступна річ, про яку мають знати мешканці, - це сухий спирт. Ця річ повинна бути в кожного в квартирі. Чому? Тому що сухий спирт дає можливість розігріти їжу, якщо немає ні газу, ні електрики. 

Варто мати також електроплиту. Якщо не буде газу, то така електроплита буде в нагоді, тому що також на ній можна буде готувати їжу», - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.