Новітні технології для теплопостачання: Львів підписав меморандум про співпрацю з Holtec International

  • 27.02.2023, 17:35
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Львовом та Holtec International задля вивчення доцільності реалізації проєкту HI-HEAT. Йдеться про новітню технологію компанії Holtec, що передбачає накопичення чистої енергії та постачання пари для забезпечення опаленням та гарячою водою будинків.

фото: Роман Балук

Меморандум підписали міський голова Львова Андрій Садовий та президент/генеральний директор Holtec International, доктор Кріс Сінгх.

«Враховуючи повномасштабну російську військову агресію проти нашої країни, яка триває, попит на альтернативні джерела енергії для зменшення споживання природного газу щоразу зростає. Ця проблема ще більше загострюється тим, що внаслідок атак загарбників критична інфраструктура України зазнає значних руйнувань.

Тому Львів зацікавлений у впровадженні сучасних енергоефективних технологій, таких як технологія централізованого опалення HI-HEAT компанії Holtec, місією якої є звільнення Європи від залежності від російського газу та можливість модернізації централізованих систем теплопостачання», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Меморандум передбачає співпрацю компанії та міста з метою спільно оцінити технічну та комерційну доцільність розгортання пілотного проєкту централізованого теплопостачання Holtec International HI-HEAT у Львові. Зокрема йдеться про обмін вимогами до технічних специфікацій, описами технологій, моделями проєктів, моделями фінансування, комерційною інформацією, деталями обладнання, тощо для подальшого розгортання пілотного проєкту.

«Holtec International має особливу честь і привілей підписати меморандум про співпрацю зі Львовом. Ми вдячні міському голові та Львівській міській раді за те, що компанія Holtec має можливість допомогти Львову і запропонувати технологічні рішення для системи централізованого теплопостачання, щоб Львів став першим містом у впровадженні чистої енергії в Україні та Європі.

Протягом останніх двох десятиліть компанія Holtec обслуговувала енергетичний сектор України у масштабних проєктах, що мають важливе значення для національної безпеки, і досягла серйозного успіху. Я впевнений, що наша співпраця зі Львовом, завдяки підписаному меморандуму, стане початком епохи трансформаційних змін від викопного палива до чистої енергії в Україні», - відзначив президент/генеральний директор Holtec International, доктор Кріс Сінгх.

Довідка

Holtec International є міжнародною компанією, заснованою в 1986 році в США, яка спеціалізується на наданні послуг в сфері атомної енергетики та є єдиним в світі постачальником повного спектру технологій з поводження з відпрацьованим ядерним паливом, котрий володіє власним досвідом з проектування, ліцензування, виробництва, виконання будівельних робіт на промислових майданчиках та проведення завантаження палива.

Централізований нагрівач HI-HEAT — це система накопичення чистої енергії та постачання пари, яка забезпечуватиме парою та гарячою водою міські райони, що складаються з житлових і промислових споживачів.

фото: Роман Балук