«Об’єднання двох теплоенерго у Львові дозволить економити щороку 30 млн грн», - Ірина Маруняк (відео)

  • 25.05.2023, 16:55
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні на сесії Львівської міської ради розглянули ухвалу «Про припинення ЛКП «Залізничнетеплоенерго» шляхом приєднання його до ЛМКП «Львівтеплоенерго». Як пояснила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, усі працівники ЛКП «Залізничнетеплоенерго» будуть переведені у ЛМКП «Львівтеплоенерго» - вже є розроблений відповідний штатний розпис. В результаті об’єднання буде змога оптимізувати виробничі процеси і економити кошти – а це 30 млн грн на рік.

фото: Роман Кайман

«Об’єднання двох теплоенерго, найперше, дасть можливість оптимізувати виробничі процеси, які є на цих підприємствах. Відтак покращити якість послуг, які вони надають, а також економити бюджетні кошти, які ми виділяємо на дотування цих підприємств. Так, станом на зараз, ми змушені дотувати ці підприємства через різницю в тарифах. Це приблизно 633 млн грн на рік. А це чимала сума. Дотуємо, бо на сьогодні діють тарифи на теплопостачання 2018 року, в яких заробітна плата закладена на рівні 5200 грн. Відтак, щоб підприємства могли виплачувати більшу зарплату своїм працівникам, мусимо їх дотувати з міського бюджету», - розповідає Ірина Маруняк.

Якщо говорити про економію коштів внаслідок об'єднання Залізничнетеплоенерго і Львівтеплоенерго, то вона буде складати 30 млн грн на рік. Це завдяки зменшенню споживання електроенергії, газу, покращенню логістичних процесів роботи.

«Раніше ми проводили зустрічі з працівниками підприємств і керівниками їхніх профспілок. 4 рази була зустріч в ЛКП «Залізничнетеплоенерго». Працівників найбільше хвилює, щоб за ними збереглися їхні робочі місця. Наголошую, що кожна людина, яка працює в Залізничнетеплоенерго, буде переведена у Львівтеплоенерго, і буде мати своє робоче місце. За винятком АУП (адміністративно-управлінського персоналу) – це директор, його заступник і головний інженер, бухгалтерія. Вони будуть переведені на інші посади і будуть мати трішки меншу заробітну плату. Відповідний штатний розпис ми вже розробили і ознайомили з ним працівників Залізничнетеплоенерго.

Тому об’єднання дасть нам можливість, у стратегічному плані, дивитися ширше на ситуацію з теплопостачанням у місті – які мережі першочергово потрібно замінити, які котельні ремонтувати, яким чином закупити газ. Адже ми свідомі, що його ціна не завжди буде такою, як зараз. Завдяки об’єднанню ми можемо економити кошти, і за працівниками будуть збережені робочі місця», - пояснила посадовиця.

Після обговорення розгляд ухвали «Про припинення ЛКП "Залізничнетеплоенерго" шляхом приєднання його до ЛМКП "Львівтеплоенерго» перенесли на наступне засідання сесії Львівської міської ради.

відео: Андрій Андрух