Перейти до основного контенту
16°
Ясно
14 червня 2026
Неділя
16°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
18°
Мінлива хмарність
Вночі
15°
Похмуро
15 червня 2026
Понеділок
14°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
17°
Дощ, Мінлива хмарність
Вночі
12°
Ясно
16 червня 2026
Вівторок
16°
Мінлива хмарність
Вдень
19°
Мінлива хмарність
Вночі
12°
Мінлива хмарність
17 червня 2026
Середа
18°
Мінлива хмарність
Вдень
21°
Мінлива хмарність
Вночі
14°
Ясно
18 червня 2026
Четвер
20°
Мінлива хмарність
Вдень
22°
Мінлива хмарність
Вночі
17°
Похмуро
19 червня 2026
П'ятниця
21°
Мінлива хмарність
Вдень
26°
Мінлива хмарність
Вночі
19°
Ясно

Як у Львові переробляють ялинки (відео)

16 січня 2024, 14:41
Гаряча Ангеліна
У Львові на міській станції компостування переробляють ялинки на органічну підживку. Сюди вже надійшло перші 5 тонн хвойних дерев, серед яких і головна ялинка міста. Ялинки спершу подрібнюють на щепу, а згодом з них роблять органічну підживку. Львів’ян закликають не викидати свої ялинки, а здавати на переробку.

Дерева на міську станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13 у Львові, привозять як перевізники, так і самі мешканці. Тут усе обліковують: спершу дерева зважують, а далі з допомогою техніки подрібнюють.

«Наш оператор фіксує тип органічних відходів, які до нас надійшли, постачальника, який до нас їх привіз, і вагу. В залежності від того, що це за відходи, оператор вирішує, на якій ділянці їх розміщати. Харчові відходи розміщуються і згодом переробляються на виробничих полях, а усі гілки, в тому числі ялинки, спершу обов’язково подрібнюються.

Ялинки на дробарці ми подрібнюємо на щепу. Далі ми змішуємо її з іншими породами дерев і укладаємо в борти, де усе поєднується з іншими органічними відходами і так компостується впродовж трьох місяців», – розповідає Мирослава Білокур, провідна технологиня ЛКП «Зелене місто».

Така органічна підживка може використовуватись як добриво для садівництва чи городництва. Компост з міської станції компостування використовують для підживлення міських клумб та саджанців у парках.

 «Цю органічну підживку ми використовуємо при висадках зелених насаджень у місті, у наших парках та збагачуємо ґрунт на клумбах. Зокрема, цієї осені ми удобрили клумбу на площі Ринок. Оскільки щокілька років ґрунт усе-таки виснажується, тож підживлення значно покращує його стан і створює добрі умови для розвитку рослин.

Органічну підживку ми змішуємо у співвідношенні 1 до 4, тобто одна частинка цієї підживки і 4 звичайного ґрунту. Таким чином утворюється суміш, яку можна використовувати для висадки дерев, кущів, квітів тощо», – розповіла Оксана Луцко, заступниця начальника управління екології Львівської міської ради.

Також щепу з ялинок можна використовувати для мульчування, тобто утеплення саджанців дерев та лунок на зиму.

Мешканцям Львова нагадують, що ялинки потрібно здавати на переробку. Для цього їх можна залишити в спеціальних пунктах збору ялинок біля контейнерних майданчиків за адресами:

  • вул. Виговського, 34 (на майданчику біля Залізничної РА);

  • вул. Володимира Великого, 14а (вхід в Кіноцентр, що у парку «Горіховий Гай»);

  • вул. Хоткевича - вхід в парк імені Папи Римського Івана Павла II, поблизу церкви Різдва Пресвятої Богородиці;

  • вул. Татарська, 4-8 (біля контейнерного майданчика);

  • вул. Грабовського , 2 (біля контейнерного майданчика);

  • вул. Шафарика, 16.

Також мешканці громади можуть самостійно привезти хвойні на станцію компостування, що на вул. Пластова, 13, в ЛКП «Зелений Львів», за адресою вул. Замарстинівська, 167а, або ж на ЛКП «Львівспецкомунтранс» на вул. Жовківська, 18. Привозити ялинки можна в робочі дні - з понеділка по п’ятницю, з 09:00 до 16:00 год.

«Ялинку можна привезти до нас, ми тільки раді. Зараз в нас є дуже багато свідомих мешканців, які самостійно своїм транспортом до нас свої ялинки привозять. Цього року до нас надійшло перших 5 тонн ялинок, це порівняно небагато, але ми очікуємо ще надходжень, оскільки перевізники ще збирають.

Загалом за всі роки існування станція компостування прийняла більше 90 тонн ялинок.

відео Андрія Андруха для Львівської міської ради