Львівські кладовища прибирають до Великодніх свят: мешканців просять не приносити на могили пластикові квіти

  • 30.04.2024, 15:47
  • 163
  • Пресслужба ЛМР
Комунальні служби прибирають цвинтарі до Великодніх свят. На всіх кладовищах чистять територію від самосівів, вивозять сміття, за потреби, формують крони дерев, фарбують огородження. Натомість родичів померлих закликають також дбати про чистоту як могил своїх рідних так і кладовища загалом: просять приносити на могили замість штучних квітів - живі, замість пластикових вінків - вінки з сухоцвітів, замість штучної трави - стелити газонну траву.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Зокрема, працівники ЛКП “Муніципальна обрядова служба” провели санітарну очистку діючих кладовищ у Львові. Ліквідували сміттєзвалища на Голосківському кладовищі, на кладовищі у Дублянах. З цих кладовищ було вивезено 14 машин сміття, найбільшу частину якого склали пластикові квіти, вінки, лампадки, пакети та інша ритуальна атрибутика з пластику. Також провели очистку занедбаних могил і очистку від самосіву на кладовищі у с. Лисиничі.

Загалом відповідні роботи відбуваються на всіх кладовищах Львівської громади. Здійснюється обкошування доріг та доріжок між полями поховань, проводиться кронування дерев та видалення самосіву. До прибирання території цвинтарів долучаються також і активні мешканці громади.

«Зі свого боку закликаємо відвідувачів цвитнарів дбати про чистоту місць поховань близьких та про екологію. Зокрема, приносити на могили замість штучних квітів - живі, замість пластикових вінків - вінки з сухоцвітів, замість штучної трави - стелити газонну траву. Адже пластик розкладається сотні років, а на відкритих територіях під палючим сонцем виділяє отруту в атмосферу та шкодить здоров’ю людей», - наголошують у ЛКП “Муніципальна обрядова служба”.

До слова, ЛКП “Муніципальна обрядова служба” здійснює обслуговування 29 цвинтарів, з яких 10 - у Львові та 19 - на території населених пунктів Львівської громади. Найбільшими є три львівські кладовища - Голосківське, Сихівське та Янівське.