За 4 місяці у Львові понизили 315 пішохідних переходів

  • 13.05.2024, 11:57
  • 358
  • Пресслужба ЛМР
Впродовж останніх років у Львові активно понижують бордюри у місцях примикання тротуару і дороги біля пішохідних переходів. Вже цього року такі ремонтні роботи виконані на 315 локаціях, які потребували пониження. Відтак ці переходи стали доступними для маломобільних людей.

фото ілюстративне

За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, загалом по Львову цього року мають провести пониження у 927 місцях. Найбільше – 250 заплановано зробити у Залізничному районі міста. Станом на зараз 315 локацій вже понижено, і залишається ще 612. Тут варто зазначити, що пониження роблять не лише на пішохідних переходах ознакованих знаками і розміткою, а й на заїздах у двори та  інших місцях, де ознакованих переходів немає, але є рух пішоходів.

«На жаль, зараз це дуже актуальні роботи, адже через війну кількість людей, які потребують доступності та інклюзивності на вулицях міста постійно зростає.

Відтак на замовлення районних адміністрацій у кожному районі міста ми проводимо такі пониження бордюрів та ознаковуємо їх тактильною плиткою», – розповідають у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Нагадаємо, з вересня 2023 року у Львові працює моніторингова група під керівництвом уповноваженої Львівської міської ради з питань доступності Ірини Маруняк, яка обстежує комунальні установи міста, щодо наявності у них елементів доступності. Під час обстеження формуються відповідні рекомендації, яким має бути пандус, поручні, ширина дверей, яким чином має бути зроблена інклюзивна вбиральня.

«Навіть коли певні об’єкти є доступними, то ми розуміємо, що людині на кріслі колісному потрібно вийти зі своєї квартири та дістатися до них. Тому необхідно, щоб в будинках були встановлені пандуси, підйомники, а на дорогах були понижені бордюри», - наголошує Ірина Маруняк, уповноважена Львівської міської ради з питань доступності.

До відома, ще у 2014 року, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив основні вимоги та ескізи типового вигляду понижень на пішохідних переходах у Львові, з метою забезпечення комплексного та якісного впровадження елементів доступності на пішохідних переходах для осіб з інвалідністю і маломобільних груп населення.

Рішення виконавчого комітету визначило основні вимоги до облаштування понижень тротуарів на пішохідних переходах та ескізи типового вигляду понижень на пішохідних переходах в умовах різної ширини тротуару.