У будинку на вул. Хоткевича, 56, який найбільше постраждав від ракетного обстрілу, відремонтували дах, вікна і монтують ліфти

  • 24.05.2024, 11:23
  • 1323
  • Пресслужба ЛМР
Житловий будинок на вул. Хоткевича, 56 – один з тих, що сильно постраждав від ракетного обстрілу 29 грудня минулого року. З цього часу у будівлі ведуться активні ремонтні роботи. Вже вдалося відновити дах, змонтувати один ліфт, замінити пошкоджені вікна у місцях загального користування завдяки благодійній організації, та надано фінансову допомогу мешканцям на відновлення вікон і дверей у їхніх квартирах. Про перебіг ремонтних робіт розповідають у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

«Внаслідок ракетного обстрілу 29 грудня 2023 р, у будинку на вул. Хоткевича, 56 уламками ракети було пошкоджено зовнішні стінові панелі, парапети та покриття даху, вибито майже 80% вікон (231 з 294 всього), пошкоджено 63 вхідних дверей у квартири. Значних пошкоджень зазнали міжкімнатні перегородки та стіни деяких квартир. Також зазнала зміщення ліфтова шахта та відбувався обрив канатів, через що ліфти 1 і 2 під’їздів стали непридатними до експлуатації.

Відтак, у перші дні після ракетного удару за допомогою комунальних служб, ОСББ, управителів, волонтерів, громадських організацій було закрито віконні прорізи тимчасовими матеріалами, відновлено електро-, тепло-, водо-, та газопостачання у постраждалих будинках, прибрано територію від уламків, евакуйовано пошкоджені автомобілі.

Далі було проведено експертне обстеження щодо технічного стану будинку в цілому та ліфтів. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт основних конструкційних елементів будинку, покрівлі та заміну пошкоджених ліфтів.

Відтак з міського бюджету було виділено 4,3 млн грн на відновлення пошкоджених ліфтів 1 та 2 під’їздів. Станом на сьогодні підрядник виконав будівельні роботи в машинних приміщеннях та шахтах ліфтів. Змонтовано ліфт 1-го під’їзду та проводиться демонтаж ліфта 2-го під’їзду. Завершити роботи заплановано до 1 липня 2024 р.

Також місто виділило 4,6 млн грн на проведення невідкладних аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану покрівлі та стін в межах сходової клітки і в окремих квартирах.

Станом на сьогодні підрядник відремонтував покрівлю будинку та проводить покриття металом парапетів. Одночасно проводяться аварійно-відновлювальні роботи з укріплення стін сходової клітки та  квартири №4. Паралельно ведуться роботи із відновлення оздоблення стін сходової клітки. Завершити усі роботи заплановано до 1 серпня 2024р», - повідомили у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

Як наголошують у департаменті, до заміни пошкоджених вікон місць загального користування та лоджій залучено благодійну організацію GLOBAL EMPOWERMENT MISSION. Завдяки їй замінено 1108 конструкцій.

Нагадаємо, внаслідок ракетного удару країни-агресора російської федерації 29.12.2023 в Сихівському районі міста зазнали пошкоджень 30 багатоповерхових житлових будинків, в основному на вул. Хоткевича, Чукаріна. Основні пошкодження: вибито 2018 вікон в квартирах мешканців, на сходових клітках та лоджіях, зазнали пошкоджень 110 вхідних дверей.

Станом на 1 травня 2024 р у ЦНАПі зареєстровано 387 заяв мешканців на отримання матеріальної допомоги на відшкодування заміни вікон та дверей. Відшкодування отримали:

  • 379 квартир на вікна на загальну суму – 9 731 900 грн.
  • 60 квартири на двері на суму 471 740 грн.