Від червня зросте вартість водопостачання та водовідведення для юридичних осіб: тарифи для населення не змінюватимуть

• 30.05.2024, 15:19
  • Пресслужба ЛМР
Нацкомісія з держрегулювання у сферах енергетики та комунпослуг (НКРЕКП) ухвалила рішення про нові тарифи для низки водоканалів із 1 червня 2024 року. Як пояснили у Львівводоканалі, у нашому місті зміна тарифу торкнеться лише непобутових споживачів, тобто юридичних осіб. Для мешканців громади тарифи на водопостачання та водовідведення не зміняться.

фото ілюстративне

Згідно з рішенням Нацкомісії, у ЛМКП "Львівводоканал" зміни будуть лише для непобутових споживачів, які є суб'єктами господарювання:

• вартість на централізоване водопостачання для споживачів, які є суб'єктами господарювання, замість 17,29 грн буде 24,05 грн за 1 куб. м води (з ПДВ)

• вартість для централізованого водовідведення для споживачів, які є суб'єктами господарювання, замість 8,59 грн буде 12,32 грн за 1 куб. м (з ПДВ)

Тобто разом за централізоване водопостачання та водовідведення для непобутових споживачів, які є суб'єктами господарювання, тариф становитиме 36,37 грн за 1 куб. м. (з ПДВ).

На зміну тарифів для юридичних осіб вплинули кілька чинників:

• скорочення обсягів реалізації на 6 % з централізованого водопостачання;
  • збільшення витрати на електроенергію (хоча заплановані обсяги використання зменшилися, але вартість електроенергії зросла на 50%);
  • збільшення витрат на оплату праці;
  • збільшення витрат на реагенти;
  • ріст витрат, пов’язаних зі сплатою податків, зборів та інших, передбачених законодавством, обов’язкових платежів:
  • збільшення амортизації і витрати на ремонти;
  • зросли витрати на пально-мастильні матеріали.

Водночас тарифи на водопостачання та водовідведення для населення залишаються без змін на рівні тарифів, ухвалених станом на 24 лютого 2022 року відповідно до Постанови НКРЕКП від 22.12.2021 № 2881:

•  централізоване водопостачання — 17,29 грн за 1 куб. м. (з ПДВ);
  • централізоване водовідведення — 8,59 грн 1 куб. м. (з ПДВ).

Тобто разом за централізоване водопостачання і водовідведення тариф для населення Львівської громади становить 25,88 грн 1 куб. м. (з ПДВ).

У Львівводоканалі пояснили, що з урахуванням положень постанови НКРЕКП від 26 березня 2022 р. № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об'єктів критичної інфраструктури» відкрите обговорення проєкту постанови НКРЕКП щодо встановлення у сфері централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення на 2024 рік не проводилось.