Як досліджують воду у басейнах міста (відео)

  • 07.06.2024, 16:05
  • 316
  • Пресслужба ЛМР
У басейнах Львова кожні два тижні проводять дослідження якості води. Працівники хімічної лабораторії комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» відбирають проби води та досліджують її склад. Результати оприлюднюють на сайті міської ради для мешканців Львова. Проте не у всіх басейнах міста погоджуються на проведення досліджень.

фото ілюстративне

У спортивному басейні «Динамо» тренуються щодня з 6 ранку і до вечора. Тут плавають як діти, так і неодноразові переможці змагань. До прикладу, Ростислав тренується у басейні з дворічного віку 6 днів на тиждень. Хлопець професійно займається водним поло.

«Мені вода підходить. Вона освіжаюча, прохолодна така, якраз для літа. Я тут тренуюся, готуюся до суперкубку, потім до суперліги і чемпіонату Європи», – каже хлопець.

Директор палацу спорту «Динамо» Сергій Колмаков каже, що у басейні є спеціальні електронні прилади для дослідження фізично-хімічного складу води.

«Окрім станції автоматичної подачі хімії в басейн ми щодва тижні за допомогою спеціального електронного приладу перевіряємо основні компоненти. Але головний показник того, що вода нормальна – це в першу чергу претензії спортсменів. Претензій в нас немає щодо води.

Також у цьому басейні проходять реабілітацію поранені нацгвардійці та  прикордонники. Тобто в нас досить значна завантаженість, тому якість води необхідно перевіряти і робити це постійно», – розповідає Сергій Колмаков.

Частина містян, серед яких і Андрій, полюбляють відкриті басейни. Тому чоловік до трьох разів на тиждень відвідує басейн СКА. Тут займається з тренером. До якості води зауважень немає.

«Вода дуже класна, я відвідую басейн досить часто і систематично її п'ю, бо у будь-якому випадку під час плавання наковтаєшся води. Але нічого, живий-здоровий», – каже плавець.  

 У процесі обстеження якості води у басейнах Анастасія Кривуля, керівниця хімічної лабораторії ЛКП «Адміністративно-технічного управління», воду відбирає у двох точках: найглибшій та наймілкішій частинах басейну.

«Воду набираємо у стерильні чисті сухі пляшки до верху. Беремо її з глибини приблизно 20-30 см від поверхні дзеркала води. Пляшки закриваємо герметично і невідкладно веземо їх в лабораторію для проведення аналізів. Пляшки перевозимо без потрапляння на них прямих сонячних променів та без зміни температури», – розповідає Анастасія.

Дослідження якості води триває до 4 днів. У лабораторії визначають кислотно-лужний баланс води, твердість, хлориди, вільний хлор, залізо, амоній та сухий залишок.

«Один раз ми вже провели такі аналізи. З переліку басейнів, які були пропрацьовані, лише у відкритому басейні СКА виявили невеликі відхилення – надмірну кількість хлоридів. Ми повідомили їм цю інформацію, сподіваюсь, найближчим часом це виправлять і всі показники нормалізують.

Ряд басейнів поки не зголосилися на співпрацю з невідомих причин. Це басейни мережі “Sport Life” та Аквапарк “Пляж”. Вони наразі не погодилися співпрацювати. Не хотілось би думати, що їм є що приховувати. Управління спорту міста звернулося з офіційними листами про таку опцію і, я думаю, що ті басейни зрозуміють важливість безпеки львів'ян і також співпрацюватимуть», – зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

відео Андрія Андруха для Львівської міської ради