Перейти до основного контенту
21°
Дощ,
Похмуро
22 червня 2026
Понеділок
21°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
26°
Ясно
Вночі
19°
Мінлива хмарність
23 червня 2026
Вівторок
20°
Дощ, Мінлива хмарність
Вдень
24°
Похмуро
Вночі
17°
Дощ, Мінлива хмарність
24 червня 2026
Середа
21°
Мінлива хмарність
Вдень
24°
Ясно
Вночі
17°
Похмуро
25 червня 2026
Четвер
20°
Мінлива хмарність
Вдень
24°
Ясно
Вночі
17°
Мінлива хмарність
26 червня 2026
П'ятниця
22°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
21°
Похмуро
27 червня 2026
Субота
21°
Ясно
Вдень
25°
Похмуро
Вночі
18°
Ясно

Через холодну зиму Львову потрібні додаткові обсяги газу — звернення на сесії (відео)

26 лютого 2026, 13:04
Пресслужба ЛМР
Сьогодні на сесії Львівської міської ради озвучили звернення до прем’єр-міністра України Юлії Свириденко щодо необхідності виділити Львівтеплоенерго додаткові обсяги (ліміти) газу для забезпечення опалення будинків мешканців і соціальної сфери. Як пояснюють у мерії, у зв’язку з тим, що цього року у зимові місяці прогнозована температура зовнішнього повітря була нижчою, ніж у минулі роки, Львівтеплоенерго використало більше газу для забезпечення теплопостачання мешканців міста і бюджетних установи — школи, садочки, лікарні, ніж це було передбачено у договорі на газопостачання. Відтак газопостачальна організація ТзОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» за цей переліміт газу виставляє до оплати Львівтеплоенерго рахунки по комерційній ціні.
котельня всередині — на передньому плані видно манометр для вимірювання тиску газу
Котельня всередині — на передньому плані видно манометр для вимірювання тиску газу

За словами Андрія Шевціва, депутата Львівської міської ради, у січні 2026 року температура зовнішнього повітря суттєво відрізнялася від температури попередніх сезонів — середня температура за січень 2023−2025 рр. становила +0,8 °С, тоді як фактична температура зовнішнього повітря за січень 2026 року становила −5 °С.

«Зважаючи на погодні умови у січні і лютому цього року для забезпечення теплом мешканців Львова і усіх бюджетних установ Львівтеплоенерго використало більше газу, ніж було передбачено у доведених договором фіксованих обсягах (лімітах). Зазначу, що ці ліміти, вказані у договорі, були визначені на основі споживання газу Львівтеплоенергом у минулі сезони, коли температура була вищою, і зрозуміло, що газу використовували менше.

Тепер же, за умовами договору постачання природного газу з ТзОВ „Газопостачальна компанія ‚Нафтогаз Трейдинг‘“, за надлишкові обсяги необхідно оплачуватися за ціною, як для комерційних споживачів.

Станом на 23 лютого загальний обсяг перевитрати газу вже становить 12 063 478,18 м³, що за ціною як для комерційних установ становить 292,4 млн грн.

Тому просимо сприяння уряду у додатковому виділенні обсягів (лімітів) природного газу для ЛМКП „Львівтеплоенерго“ на опалювальний сезон 2025/2026р. Це дозволить уникнути застосування ціни як для комерційних установ та дозволить забезпечити стабільність теплопостачання мешканців і закладів соціальної сфери м. Львова та запобігти виникненню дефіциту обігових коштів і збитків теплопостачального підприємства», — пояснив Андрій Шевців.

Мер Львова Андрій Садовий назвав таке рішення газовиків нелогічним і доручив скерувати аналогічне звернення також міністру енергетики України Денису Шмигалю.

«Нас ставлять у дуже нелогічну ситуацію. Так, були складні погодні умови, і всі міста використали більше газу для забезпечення опалення будинків. А нам говорять, що за додатковий газ треба заплатити за комерційною ціною. Це дивно і не логічно, бо цей газ був використаний для того, щоб мешканці були з теплом. Ми надавали послугу мешканцям, а не продавали цей газ. Тому те що, за надлишкове споживання газу кажуть плати по комерційній ціні, а не як за газ для опалення населення, це вже мова навіть про мораль і повагу уряду до місцевого самоврядування», — наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.