Міжнародний арбітраж та кримінальне провадження через пожежу: польський підрядник продовжує затягувати зведення сміттєпереробного заводу

Арбітраж та юридичні кроки

Також підприємство пройшло перевірку Державної інспекції архітектури та містобудування України. Місто надало всі необхідні документи та очікує на результати перевірки.
Пожежа та збитки

«Ми звернулись до поліції про вчинення кримінального правопорушення. Є рішення суду про відкриття кримінальної справи. Субпідрядник порушив вимоги охорони праці і пожежної безпеки – зварювальні роботи проводили на висоті без належних протипожежних заходів. Підрядник не може пояснити чітко, яке з обладнання він визнає втраченим», – розповів Олександр Єгоров.

Зафіксовано спроби підрядника самовільно змінити виробників технологічного обладнання, зокрема воріт для біосушильних камер. Замість польського виробника MTM підрядник намагається виробити обладнання в української фірми, яка не має жодного досвіду виробництва такого спеціалізованого обладнання на механіко-біологічних комплексах з переробки побутових відходів. Це створює ризики невідповідності технічним вимогам.

«Ми спостерігаємо ознаки заборонених практик: в нас була велика атака різних громадських діячів, які намагаються діяти в інтересах компанії Control Process. Вони написали ряд звернень до багатьох силових структур та правоохоронних органів. Ми зафіксували їх зв’язок з представниками польського підрядника та маємо необхідні документи. Вчора ми відправили звернення до ЄБРР, в якому чітко аргументували роботу підрядника з ознаками заборонених практик, що порушує сам контракт», – розповів Олександр Єгоров.
Також підрядник заявив про готовність запустити «холодне обладнання», яке фактично не змонтоване, а корпус підприємства ще не готовий до експлуатації.
Подальші кроки
З 4 грудня набирають чинності штрафні санкції, підготовлені містом. А у січні ЛКП «Зелене місто» очікує мати чітку дорожню карту щодо майбутніх юридичних та будівельних дій.
Міський голова Львова Андрій Садовий підкреслив, що місто діє виключно в межах закону та зберігає оптимізм щодо врегулювання ситуації.
«Я є оптимістом щодо всіх наступних процесів. Головне – не піддаватись на жодні провокації. Ця польська компанія робить велику біду для польського бізнесу, який має бажання брати участь у відбудові України. Неприпустимо в часі війни створювати такі проблеми, тим більше, що ми платимо за це кошти. Команда міста працює над цим питанням і я дякую депутатському корпусу за розуміння і підтримку», – зазначив Андрій Садовий.