Переосмислити роль відходів у відновленні України: у Львові проходить форум «ReThink Waste»

За словами міського голови Львова Андрія Садового, невдовзі інноваційними вважатимуть саме ті міста та країни, які вмітимуть правильно поводитись з побутовими відходами.

Я хочу, щоб під час цього форуму ви творили креативні ідеї і стали рушіями змін у ваших громадах щодо правильного поводження з відходами», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий під час відкриття форуму.
Форум розпочали з обговорення стратегії та політики управління відходами: як муніципалітети впроваджують реформу управління побутовими відходами згідно з національним законодавством та європейськими моделями. До цієї дискусії долучились зокрема і представники Верховної Ради України та міністерства.
«Адміністративна відповідальність за порушення правил управління відходами – це один з викликів. Адже такі законопроєкти доволі складно проходять через Верховну Раду. Тож маємо розуміти сьогодні, що в нас багато викликів, я готовий спілкуватись по кожному з них і готовий підтримувати ваші ініціативи. Ми завжди поруч», – зазначив депутат та голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики Олег Бондаренко.
Також під час форуму обговорили проблему захоронення побутових відходів: сучасні практики, виклики та шлях до сталих рішень. Адже нині Україна перебуває на етапі переходу до європейської моделі поводження з відходами, де мінімізація захоронення та модернізація полігонів є ключовими елементами. Під час обговорення зосередились на викликах і можливостях у сфері захоронення побутових відходів: від поточної ситуації на українських полігонах до запровадження сучасних технологій дегазації, рекультивації та моніторингу. Також ознайомились з кращими практиками, які впроваджує Львів у цій сфері.
Нагадаємо, нещодавно у Львові показали купол Грибовицького полігону, який вже засіяли травою. Це результат кількох етапів рекультивації колишнього одного з найбільших сміттєзвалищ в Україні. За деякий час тут почнуть облаштовувати поле для гольфу, який стане частиною реабілітації ветеранів.
Довідка
ReThink Waste – форум з управління побутовими відходами та циркулярних рішень. Це нова спеціалізована платформа, що виросла з багаторічного досвіду Lviv Eco Forum, і покликана поглиблено досліджувати одну з найактуальніших тем — перехід від відходів до ресурсів. Форум відкритий для дискусій, обміну практиками, технологіями та моделями циркулярної економіки, що змінюють поводження з побутовими відходами у містах.
У 2025 році, коли країна формує нові основи для екологічної політики та муніципального управління, форум збирає ключових гравців: представників центральної та законодавчої влади, громади, бізнес, міжнародні фонди та банки, експертів і новаторів, щоб разом переосмислити роль відходів у відновленні України.
фото Романа Балука для Львівської міської ради