«Ми вирішили зробити неможливе: знайти порозуміння стосовно землі», - А. Садовий про погодження меж м.Львова і с.Рясне-Руська

  • 08.11.2017, 10:48
  • Романа Куць
Львівська міська рада та Рясне-Руська сільська рада знайшли порозуміння та компроміс у вирішенні 25-річного питання щодо погодження меж. Після довгих переговорів, було знайдено порозуміння між представниками громад щодо погодження меж між населеними пунктами. Про це сьогодні на спільному брифінгу повідомили міський голова Львова Андрій Садовий та сільський голова с. Рясне-Руська Емілія Смокоровська.

«Ми з головою Рясне-Руської сільської ради хочемо проінформувати про дуже велику працю, яка тривала довший час і має всі можливості успішно завершитися. Як ви знаєте, місто Львів і село Рясне-Руська більше 25-ти років не мають нових погоджених меж, це тема для дискусій і різних спекуляцій. Тому ми вирішили зробити неможливе: знайти порозуміння стосовно землі. Якщо подивитися нашу історію, то земля завжди всіх розділяла, але ми фіналізуємо своє рішення, воно буде у нас в порядку денному на сесії міської ради 16 листопада стосовно меж погодження між місто Львовом і селом Рясне-Руською. У свою чергу, голова Рясне-Руської сільської ради також включить це питання у порядок денний найближчої сесії. Дискусії, конфліктні ситуації відходять у минуле, а українці повинні об’єднюватися і рухатися вперед.

Незважаючи на всякі дискусії, потрібно робити все максимально важливе для залучення інвестицій на цій території. Тут є розуміння села Рясне-Руської і міста Львова, адже якщо інвестор приходить, створює нові робочі місця, то треба допомагати. Звичайно, що питання землі є дуже важливе, але вигода буде і для Рясне-Руської, і для міста Львова, тому ми повинні бути разом»,   - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«З 1988 року існує проблема погодження меж між селом Рясне-Руська та містом Львовом, у зв’язку з тим, що межі міста Львова змінювались на підставі указів Президії Верховної Ради Української РСР від 27.04.1978 №3308-ІХ «Про розширення меж м. Львова» та від 09.03.1988 №5541-ХІ «Про розширення меж м. Львова».

Починаючи з 1988 року, проведено роботу з корегування меж міста Львова. З врахуванням цієї роботи ми ще не погодили межі з Винниками, Рясне-Руською, Грибовичами та Малеховим.

Запитання щодо розмежування земель між містом Львовом і селом Рясне-Руське виникло, у зв’язку з відсутністю графічних матеріалів до рішення Верховної Ради УРСР 1988 року. Таким чином, ми вирішили знайти конструктивний та позасудовий шлях вирішення цієї проблеми», - зазначив директор департаменту містобудування Сергій Коровайник.

«Минулої п’ятниці, після довгих переговорів, було знайдено компроміс та порозуміння між представниками громад щодо погодження цих меж між населеними пунктами. Ми погодили спільну позицію і як наслідок виробили бачення лінії проведення межі між с. Рясне-Руською та м. Львовом.

Наступним кроком буде представлення цієї позиції депутатам відповідних територіальних громад, її затвердження ними, а також затвердження депутатами меж за процедурою, передбаченою чинним законодавством України.

Результатом таких дій буде встановлення межі між с. Рясне-Руською та м. Львовом», - наголосила Гелена Пайонкевич, директор юридичного департаменту ЛМР.

«Ми оголошуємо нашу спільну угоду – рухатись вперед і це питання врегулювати. В розрахунках спірними є орієнтовно 500 га землі, тобто від 200 до 500 га. Ми, власне, беремо на себе зобов’язання це питання врегулювати.

Є історичне землеволодіння тими чи іншими землями. Ми вирішили підняти історію, врахувати реалії сьогодення, щоб ми не заважали один одному, та земля, яка де-факто сьогодні знаходиться в обслуговуванні тих людей, якій живуть в Рясне-Руській, щоб вони продовжували нею займатись, а земля, де знаходяться підприємства, які сьогодні працюють у Львові, щоб вони могли нормально і легітимно працювати.

У нас є великий індустріальний парк. По ньому також були дискусії з точки зору мешканців села. Фактично, ми сіли разом з депутатами Рясне-Руської сільської ради, з працівниками міської ради і подивились, як це питання врегулювати. Хтось має поставити крапку. Крапку щодо землі ставить не міський голова Львова, не голова Рясне-Руської, а депутати, які представляють інтереси громади. Зі сторони міста депутати це питання будуть розглядати 16 листопада, після цього депутати Рясне-Руської будуть розглядати на сесії своєї ради. Після цього документи будуть подаватись на обласну раду і має бути рішення обласної ради. А після цього має бути ще рішення Верховної Ради. Це складний процес, але він повинен початись від нас. Ми вирішили цю 25-літню історію перевести в розумну, взаємовигідну, конструктивну площину», - додав Андрій Садовий, міський голова Львова.