Сесія Львівської міської ради не подолала вето міського голови Львова щодо будівництва на Цитаделі

• 21.06.2018, 14:40
  • Прес-служба ЛМР
Сьогодні під час засідання сесії депутати Львівської міської ради розглянули зупинену міським головою ухвалу «Про надання ТзОВ „Сучасне місто“ земельної ділянки та дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. П. Грабовського, 11». Депутати не подолали вето міського голови — за висловилось нуль обранців.

«Це питання було внесено з голосу на колегії, його не було в порядку денному. Після того, як воно було проголосовано, міський голова зупинив дію ухвали. Сьогодні це питання розглядалось на сесії. Ця ухвала законної сили не набрала, фактично, такої ухвали не існує в природі.

Суть зауважень. Є власники об’єктів нерухомого майна, а їх на Цитаделі багато. Це юридичні та фізичні особи. Це майно використовується для різних потреб. Але ми розуміємо, що відповідно до закону про регулювання містобудівної діяльності, надання земельних ділянок для містобудівних потреб без зонування території заборонено. В нас у Галицькому районі детальний план цієї території не розроблений. Там на частинку відкритий детальний план, але цієї території це не стосується. Друге питання — надання землекористування повинно було би здійснюватись, враховуючи статус цієї пам’ятки. Ця пам’ятка є в реєстрі, але треба додатково вивчити статус цих земель, яка категорія цих земель.

Сьогодні розглядалось вето міського голови", — каже директор юридичного департаменту ЛМР.

Нагадаємо, мер Львова ветував ухвалу «Про надання ТзОВ „Сучасне місто“ земельної ділянки та дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. П. Грабовського, 11».

Андрій Садовий пояснив своє рішення так: «Депутат з голосу вніс цю ухвалу на голосування. Це було несподіванкою для всіх працівників виконавчих органів влади, бо, як правило, такі ухвали довго готуються та проговорюються. Але депутат має таке право по законодавству. Я, звичайно, зупинив дію цієї ухвали, я її заветував, бо в мене є багато запитань. На моє переконання, ніякої житлової забудови там бути не може. Якщо людина має власність, нехай вона її має і платить кошти. Можливо якісь соціальні приміщення, чи музей. Думаю, громада дала б на це дозвіл, але це потребує великих дискусій та обговорень».

«Згідно зі ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється, крім випадків встановлених чинним законодавством.

Відповідно, до моменту затвердження плану зонування території та/або детального плану території, не має правових підстав щодо передачі земельної ділянки на вул. П. Грабовського, 11 в оренду терміном на 10 років для обслуговування автостоянок.

Земельна ділянка на вул. П. Грабовського, 11 (відповідно до представленого плану земельної ділянки) знаходиться в межах озеленених території загального користування та в межах історичного ареалу м. Львова відповідно до ухвали від 30.09.2010р. № 3924 «Про затвердження містобудівної документації „Корегування генерального плану м. Львова“ ІІ стадія Генеральний план», де не передбачено будівництво житла", — йдеться у зауваженнях до ухвали.

відео Андрій Андрух