«Цільового призначення землі ніхто змінювати не буде – там має бути лише виробництво», - А. Садовий про територію ЛАЗу

  • 05.07.2021, 14:08
  • 1469
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, о 14.30 год на Prozorro, відбудеться аукціон з продажу 76 млн грн боргу Львівського автобусного заводу, що є частиною від загальної заборгованості. З огляду на те, що на участь в аукціоні зареєструвалося багато будівельних компаній, міський голова Львова Андрій Садовий, наголошує, що на території заводу має бути відновлене промислове виробництво – про жодну житлову забудову йтися не може, цільового призначення землі змінювати не будуть.

«Сьогодні, коли питання території ЛАЗу стає актуальним, хочу чітко озвучити – ця територія призначено виключно для виробництва! Ця земля є власністю громади міста Львова, і жодного будівництва житлових масивів, як хтось собі планує, там не може бути.

Але, оскільки ми бачимо, що в цьому аукціоні, який відбувається через Prozorro, зареєструвалися будівельні компанії, то хочу дати чіткий посил – житлових масивів на території ЛАЗу не буде, тому думайте, перед тим як брати участь. Є чітке призначення землі – для виробництва, земля є власністю громади і позиція міста і більшої частини депутатського корпусу чітка - лише виробництво, тому ми в жодному випадку не підемо на зміну цільового призначення землі.

Для міста дуже важливо, щоб ЛАЗ, територія ЛАЗу була для виробництва інноваційної техніки, до прикладу, електромобілів. Про ці речі минулого тижня ми говорили з послом України в Японії. Україна зараз потребує орієнтовно 30 тис одиниць громадського транспорту, а якщо говорити про електромобілі, то це взагалі мова про сотні тисяч одиниць, і цим треба скористатися», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

За його словами, місто у свій час скерувало сотні звернень до уряду, щоб врегулювати питання з ЛАЗом і його території.

«Ми звертались, щоб повернути це все у власність міста і наводити лад. Ми у Львові маємо потенціал, у нас був інститут, який проектував автобуси, тролейбуси, маємо досвід виготовлення трамваїв, електробусів, тому гріх це не використовувати. А як ми хочемо мати ріст ВВП? Потрібні робочі місця, потрібні виробництва. А без допомоги держави це складно зробити», - додав мер Львова.

До слова, аукціон з продажу 76 млн грн боргу Львівського автобусного заводу відбудеться сьогодні, о 14.30 год на Prozorro. Та, як відзначає мер Львова, виставлена на продаж сума боргу це лише частина від загальної заборгованості.