Міський голова оглянув новостворений громадський простір у мікрорайоні Під Голоском

• 11.08.2020, 20:39
  • Наталія Козак
Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий оглянув громадський простір на вул. Під Голоском, 17 В, що реалізований за кошти Громадського бюджету. Так, у рамках проекту, там були облаштовані зони для відпочинку з лавочками й доріжками, а також спортивна зона. Зокрема, мер обговорив з мешканцями можливість комплексного розвитку відпочинкової зони у мікрорайоні, питання благоустрою прибудинкових територій та створення нових паркомісць.

фото: Роман Балук

«Це тільки початок, тому що спортивне знаряддя, лавочки — лише перший крок. Наступний крок — ми хочемо облаштувати простір, власне, у долині. Тут поселяється багато людей. Це молоді активні люди. А там, де є ініціатива, там є результат.

Також ми сьогодні продумали, де ще можна додатково зробити паркомісця, тому що коли будувався цей будинок, проектанти передбачали тут орієнтовно 30% паркомісць, враховуючи кількість квартир. Практика показує, що має бути хоча би 50% паркомісць, тому знаємо, що це потрібно виправити. А взагалі, є дуже низька відповідальність архітекторів, які це проектують, тому що потім дуже часто люди мають проблеми. Забудівельник чи власник будівельної ділянки повинен все-таки розуміти, що він живе у Львові, і якщо мешканці задоволені, то вони будуть йому дякувати, а якщо ні - згадувати лихим словом.

Звичайно, цей простір буде збільшений, буде більше можливостей для людей відпочивати і споглядати красивий краєвид", — зазначив мер.

Також він наголосив на важливості облаштування там простору з терасами, щоб мешканці мікрорайону мали місце для відпочинку.

Додамо, проект «Громадський простір на Під Голоском» поданий в межах кампанії Громадського бюджету 2018−2019 рр. Його вартість становить близько 500 тис. грн. За цей проект проголосували 392 мешкаці. Проект простору розробили фахівці ЛКП «Інститут просторового розвитку».

«У нас виникла ця ідея через те, що забудовник доволі халатно поставився до простору, в якому нам жити. Був лише один дитячий майданчик, просто засипаний галькою, без жодного дерева. Нам це не подобалось, тому ми вирішили самі собі все придумати та облаштувати. Цей проект, як на мене, класний приклад, коли мешканці будинку ОСББ об'єднуються і вчаться співпрацювати з міською радою і з місцевим бізнесом. Мені здається, що нам все вдалося, тому що насправді земельна ділянка, на якій робився майданчик, була доволі проблемною, однак ми все ж спільно знайшли вихід. Більше того, забудовник пообіцяв помножити цей громадський простір удвічі, перенісши свій паркінг у інше місце. Ми дуже сподіваємось, що він дотримається своїх обіцянок. Ми будемо продовжувати робити тут красу. У нас ініціативні мешканці, які звільнили частину простору від машин, і ми будемо робити тут простір для дітей.

Треба подаватись на Громадський бюджет, тому що це цілком реально, і це того вартує", — розповіла Світлана Блінова, авторка проекту.

Під час зустрічі з мешканцями також обговорили питання прибудинкових територій. Зокрема, міський голова доручив опрацювати це питання спільно з управлінням архітектури та урбаністики.

Також мер доручив скерувати лист до забудовника, аби якомога швидше перейти до облаштування підпірної стінки, яку компанія обіцяла зробити власним коштом.

«Цей ареал треба продумати з усіх сторін. Поки у цьому мікрорайоні триває будівництво, потрібно встигнути і дерева висадити і паркомісця організувати», — акцентував міський голова Львова.

фото: Роман Балук

відео: Андрій Андрух