У Львові ознакували будівлю, де у 1912-1918 роках було розташоване Генеральне Консульство Німецької Імперії

  • 04.09.2016, 13:40
  • 1736
  • Прес-служба ЛМР, фото - Мирослав Пархомик
Сьогодні, 4 вересня, у Львові в рамках проекту «Львів дипломатичний», на вул.Глібова, 9, де у 1912-1918 роках було розташоване Генеральне Консульство Німецької Імперії, відкрили інформаційну табличку.  У заході взяли участь міський голова Львова Андрій Садовий та Посол Федеративної Республіки Німеччина Ернст Райхель.

Фото Мирослав Пархомик

«Для мене велика честь сьогодні разом з Послом ще раз звернути увагу на велику  історію нашого міста – в рамках проекту «Львів дипломатичний» ми сьогодні ознаковуємо цю будівлю, де свого часу знаходилося німецьке консульство», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Також мер міста, звертаючись до Посла, зазначив: «Я думаю, Ваша присутність сьогодні є важливою для міста Львова і для тих справ, які ми робимо сьогодні і які ми будемо робити завтра», - наголосив міський голова Андрій Садовий.

Нагадаємо, в межах проекту «Львів дипломатичний», у місті ознакували будівлі, де були розміщені консульства Аргентини та Нідерландів.

«Радий, що сьогодні можу відкривати разом з вами цю пам’ятну дошку на цьому будинку, де з 1912 до 1918 року було Генеральне Консульство Німецької Імперії. Історія цього будинку йде далі у минуле, приблизно на 30 років раніше, тут жив письменник Іван Франко з дружиною Ольгою. Хоч це і випадково, але пасує, бо Іван Франко жив і німецькою, і українською мовами. Ми бачимо, що на цьому місці залишили свій відбиток різні культурні впливи і це дуже типово для Львова. Я сьогодні зранку ходив пішки містом Львовом і дійсно на кожному кроці можна було впевнитись, що тут присутня культура. Багато різних культур та різних народів залишили тут свої відбитки – українці, поляки, німці, австрійці і багато інших народностей. Німецький історик Карл Шлєгель сказав, що Львів є місцем перетину багатьох світів і саме різноманіття різних культур тут присутнє. Львів є дійсно у кращому сенсі європейською митрополією, але митрополією, яка зазнала великого лиха в часи Першої та Другої світової війни, а також пізніше, під час конфронтації між Сходом та Заходом. Ця пам’ятна дошка, яку ми сьогодні відкриваємо, є зв’язком між минулим та теперішнім часами і кличе перехожих зупинитись і піддати себе здивуванню від багатьох традицій міста Львова. Саме сьогодні, у 2016 році, Львів впевнено та зорієнтовано на майбутнє продовжує ці багаті традиції», - зазначив Ернст Райхель, Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина.

«Кожен будинок у Львові має дуже славну історію. Думаю, що поза проектом «Львів дипломатичний», ми будемо мати ще багато цікавих проектів. Власне, в минулому столітті близько 40 будинків мали в собі дипломатичні установи і ми їх ознаковуємо. Сьогодні черга Німецького консульства, але роботи ще дуже багато. У Львові історія дихає не з будинків, а з кожного каменя. Дякую пану Послу за візит і таку приємність спільно відкрити табличку», - додав Андрій Садовий, мер Львова.

«Це був не довгий час, в який Німецька Імперія тут мала своє Генеральне Консульство. Це не було великим Генеральним Консульством, це була невеличка група людей, які тут працювали. Це є важливий символ зв’язків між Україною та Німеччиною, важливо, що ми згадуємо про цей історичний зв’язок. Це є ознакою того, що Львів повертається в центр уваги світу, цього раніше, на жаль, не було. Цей будинок не є пам’яткою архітектури, крім того, що тут колись жив Іван Франко і було Генеральне Консульство Німеччини, будинок нічим особливо не виділяється», - додав Ернст Райхель, Надзвичайний та Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина