«Ми бачимо, як Львів завжди розвивається», - Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні

  • 16.02.2018, 16:22
  • Марія Демчина
Сьогодні відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового з Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом. До розмови долучилися заступник Аташе з питань оборони Міндаугас Бабонас та відповідальний секретар Почесного Консульства Литовської Республіки у Львові Беатріче Белявців, а також заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань Геннадій Васьків та народний депутат України Ірина Подоляк. Зустріч відбулась з нагоди 100-річчя з Дня відновлення Литовської держави. Також сторони обговорили можливості співпраці в різних галузях.

«Щиро дякуємо, що найважливішу подію для вашої країни ви вирішили розділити також з нами, з нашим містом. Для нас це велика честь, тому що ми маємо завжди великий  сентимент і велику повагу до вашої країни», - зазначив під час зустрічі міський голова Львова Андрій Садовий.

«Дійсно, в нас сьогодні дуже велике свято, і так сталося, що ми починаємо святкувати зі Львова, і це логічно, я думаю. У Вільнюсі сьогодні велике свято, є вісім  президентів, і є також президент України.

Ми бачимо, як Львів завжди розвивається, туристів все більше і більше. Ви, насправді, є прикладом для інших міст», - сказав Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Як зауважив під час зустрічі мер Львова, важко розвивати одне місто – потрібно щоб розвивалася вся країна.

«Країна має розвиватися, і тут ми максимально передаємо свій досвід, який маємо у Львові, для інших міст. Тому що наша найбільша гордість – це публічне управління, яке ми запровадили у Львові.

Ми заснували Інститут просвіти – це аполітична структура, і в рамках цього інституту ми  поставили собі за мету написати стратегію розвитку держави. Для цього треба чітко проаналізувати минуле і передбачити майбутнє, тому в рамках цієї роботи ми вирішили провести багато форумів. У Львові це був Безпековий форум, який провели минулого року, і який плануємо провести також і в цьому році, тому що дискусія була дуже активна. Також в цьому році ми проводимо енергетичний форум в Запоріжжі, також ми проводимо гуманітарний форум в Одесі, соціальний форум – в Харкові, у Дніпрі – форум ІТ. І ми проведемо достатньо багато малих форумів у містах, які стосуватимуться стратегії розвитку – тобто цей досвід, який маємо у Львові, будемо передавати для інших міст, і один такий одноденний форум ми вже успішно провели у Рівному. Тобто наше завдання – бути корисними для інших,  передавати свій досвід і переймати той добрий досвід, який є. Бо щоб планувати завтрашній день – треба чітко розуміти, на чому ми стоїмо сьогодні.

Також під час зустрічі говорили про розвиток литовсько-українського авіасполучення, а також – про співпрацю у військовій сфері.

«Військова співпраця також є дуже вадливою є для нас у співпраці з Україною. Ця співпраця є дуже активною,близько 40 інструкторів зараз знаходяться в Україні, в тому числі в Яворові, і ми це продовжуємо. А також допомагаємо зброєю. На  оперативно-тактичному рівні у вас є прогрес, він дуже відчутний, а проблема є з плануванням, системою керівництва і командування, і військовою освітою як такою», - зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

Що важливо, Надзвичайний і Повноважний Посол запропонував в цьому році провести у Львові форум міст, які мають історичний зв’язок, і мер Львова запевнив, що місто готове підтримати таку ініціативу.

Зазначимо, що сьогодні о 14.45 год. на площі Ринок, біля міської Ратуші, відбулася громадська акція «Вітаю Литву!», присвячена 100-річчю з Дня відновлення Литовської держави. У заході взяли участь представники посольства Литовської Республіки в Україні, литовської громади, литовського Товариства у Львові, Генерального Почесного Консульства Литовської Республіки у Львові.

Нагадаємо, під час останньої зустрічі, яка відбулась 6 жовтня 2017 року, була обговорена пропозиція організувати спільний семінар щодо підготовки проектів для органів місцевого самоврядування.

Довідка

Марюс Януконіс – Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні. Освіта – юридична. На дипломатичній службі працює з 1998 року. Працював у литовських посольствах у Мінську та Києві. Очолював департамент східної політики сусідства та департамент європейських країн литовського МЗС.

У 1995-1998 рр. – третій секретар, другий секретар Відділу Центральної Європи, Політичного департаменту Міністерства закордонних справ Литви. У 1998-2003 рр. – помічник з питань зовнішньої політики при Президентові Литовської Республіки. У 2003 р. – радник Відділу Східної Європи і Центральної Азії Міністерства закордонних справ Литви. У 2006-2007 рр. – тимчасовий повірений у справах Литви в Білорусі. У 2007-2009 рр.  –  директор Департаменту Північної і Центральної Європи; директор Департаменту регіональної співпраці Міністерства закордонних справ Литви. У 2009-2010 рр.  – директор Департаменту країн Європи Міністерства закордонних справ Литви. У 2010-2014 рр. – повноважний міністр, заступник Глави місії Посольства Литовської Республіки у Києві. У 2014-2015 рр. – директор департаменту політики Східного сусідства Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

З 31 березня 2015 р. – Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні.

Марюс Януконіс підтримав ініціативу свого попередника на посаді Надзвичайного і Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Пятраса Вайтєкунаса з відтворення надгробного пам'ятника князю Костянтину Івановичу Острозькому в Успенському соборі Києво-Печерської лаври. 14 вересня 2016 р. проект «Відтворення надгробного пам’ятника князю Костянтину Івановичу Острозькому в Успенському соборі Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника» схвалив Комітет із закордонних справ Сейму Литовської Республіки.