Едуард Хукс, Посол Королівства Нідерландів: «Насправді я давно хотів приїхати у Львів з його багатою історією та культурою»

Міський голова Андрій Садовий зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Едуардом Хуксом. До зустрічі долучились також Ріні Бус, голова економічного відділу Посольства Нідерландів в Україні, та Андрій Гринчук, Почесний консул Королівства Нідерландів в Україні. Сторони обговорили можливості розширення співпраці між країнами та важливі аспекти створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні.

«Я вперше у Львові. Насправді я давно хотів приїхати у Львів з його багатою історією та культурою, про які читав чи чув. І от нарешті я тут і бачу на власні очі це місто», - зауважив Едуард Хукс, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

«Насправді я би хотів, щоб ви знайшли можливість побути довше у Львові. Хоча б на вихідні. Відчули його атмосферу, його аромат, скуштували найліпшої кави. Бо Львів є атмосферне місто», - сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Серед іншого сторони під час розмови обмінялись думками щодо політичної та економічної ситуації в Україні, важливості подолання корупційної складової у всіх сферах життя країни.

«Для нас дуже важлива співпраця. Однак, вибачте, що зачеплю цю болючу тему, але корупція – це є проблема. Я думаю, що всі ми маємо боротись з цим явищем, щоб покращити інвестиційний клімат. Загалом інвестиційний клімат страждає також і від політичної нестабільності. Бізнесу важливо бути впевненим», - наголосив Едуард Хукс, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

«Тільки щоденна важка робота може змінити ситуацію. Коли ти з ранку до вечора працюєш у правильному напрямку – буде результат. Нам важливо, щоб наші друзі підтримувати цінності. А ми мусимо працювати.

Щороку в міську раду приходять сотні молодих студентів на стажування. Кращі залишаються тут працювати для громади. Іншого варіанту нема – треба вчити молодь і давати їй змогу змінювати своє місто», - сказав мер Львова.

Наприкінці розмови сторони обмінялись сувенірними подарунками на згадку. Мер Львова подарував панові Послу Ювілейну монету Короля Данила та диск із записами класичної музики українських композиторів.

«Я закоханий у класичну музику. Тому цей подарунок є особливо доречним», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Відтак Андрій Садовий запросив пана Посла відвідати Фестиваль кластичної музики LvivMozArt, який відбуватиметься влітку у Львові.

Довідка

Едуард Хукс, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні.

Освіта: Амстердамський університет (напрям: політичні та соціальні науки, міжнародні відносини та міжнародне право).

У 1978 почав працювати у Міністерстві закордонних справ і призначався на дипломатичну службу до Посольств Королівства Нідерландів у Найробі, Софії, Москві, Дацці, Алжирі, Уагадугу та Джакарті. Також працював у МЗС у м. Гаага (Голова Департаменту Східної Європи).

Обіймав такі посади:

1996-2000 - голова Департаменту Східної Європи

2000-2001 - політичний радник командувача сил стабілізації НАТО, Сараєво

2001-2004 - генеральний консул Королівства Нідерландів у м. Хошимін (В’єтнам)

2004-2008 - Генеральний консул Королівства Нідерландів у м. Санкт-Петербург

2008-2012 - Посол Королівства Нідерландів у Люксембурзі

2012-2017 - Посол Королівства Нідерландів у м. Прага

2017 - Посол Королівства Нідерландів у м. Києві.