ЄБРР та ЄС підтримують екстреним фінансуванням життєво важливу інфраструктуру Львова

  • 19.05.2021, 13:12
  • 1595
  • Пресслужба ЛМР
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) об’єднують зусилля для надання екстреної підтримки місту Львову, з метою забезпечення безперебійного надання життєво важливих послуг в найбільшому місті Західної України, незважаючи на потужний негативний вплив пандемії коронавірусу. Сьогодні, 19 травня, у мерії Львова відбулося підписання кредитного договору в рамках участі у проєкті «Пакет солідарності» від Європейського банку реконструкції та розвитку.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Сьогодні ми підписуємо договір про участь Львова у пілотному проекті спільно з Європейським Союзом і Європейським банком реконструкції та розвитку. Це Програма підтримки муніципалітетів України в рамках надзвичайного пакету солідарності ЄБРР. Місто отримає кредит, кошти якого будуть спрямовані на стабілізацію роботи наших найбільших комунальних підприємств, які зазнали фінансових збитків у час пандемії коронавірусу», - відзначив Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова.

Відповідно до підписаного договору, Львів отримає 22 млн євро кредиту під 2,1% річних. ЄБРР готовий надати кредит 10 млн євро ключовим підприємствам і готовий надати ще 12 млн євро залежно від потреб міста. ЄС підтримує цей кредит гарантією від першої втрати через Європейський фонд сталого розвитку (EFSD), призначенням якого є підтримка інвестицій у сталий розвиток у країнах сусідства ЄС.

фото: Олександр Мазуренко

«Ми як місто Львів маємо велику любов до Європейського банку реконструкції та розвитку. І бачимо що це є взаємно. До цієї великої любові долучилася Європейська комісія, бо дякуючи їй ми маємо прекрасну ставку – 2,1% річних до суми угоди 22 млн євро, яку місто зможе отримати в цей час пандемії, щоб стабілізувати роботу наших комунальних підприємств. Тому велика подяка всім, хто долучився до сьогоднішньої угоди. В добру путь, щоб усі добрі справи, які робить Львів, мали розширення у всіх містах нашої держави», - наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Ця спільна підтримка забезпечить потреби в ліквідності та оборотному капіталі ЛКП «Львівелектротранс», ЛКП «Львівавтодор», яке займається будівництвом і технічним обслуговуванням доріг, а також відповідає за управління дорожнім рухом, ЛМКП «Львівводоканал», ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Зелене місто». Кошти кредиту компенсують тимчасові зменшення доходу через коронавірусну кризу та допоможуть в покритті операційних витрат.

Нагадаємо, ЄБРР вже надав місту Львову майже 140 млн євро на розвиток його транспортної інфраструктури, модернізацію систем водопостачання та водовідведення, покращення управління відходами, будівництво доріг та модернізацію системи централізованого теплопостачання. Банк також профінансував будівництво сучасного торговельно-розважального центру, яке сприяло створенню робочих місць та залученню інших інвестицій. ЄБРР має офіс у Львові для того, щоб краще задовольняти потреби міста та компаній в Західній Україні в фінансуванні. 

Україна є однією з трьох краї операцій ЄБРР, на які припадають найбільші обсяги інвестицій. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання 2 млрд євро для української економіки. Банк фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності та енергетичної безпеки, сільського господарства та промисловості, а також МСП. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які забезпечують більш сприятливе бізнес-середовище. 

відео: Андрій Андрух