А. Садовий про кошти від ЄБРР в рамках «Пакету солідарності»: «Це така рука допомоги, яку ми маємо від нашого улюбленого Банку»

  • 19.05.2021, 13:14
  • Христина Процак
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) об’єднують зусилля для надання екстреної підтримки місту Львову, з метою забезпечення безперебійного надання життєво важливих послуг в цьому найбільшому місті Західної України, незважаючи на потужний негативний вплив пандемії коронавірусу. ЄБРР надає кредит 10 млн євро ключовим провайдерам комунальних послуг і готовий надати ще 12 млн євро залежно від потреб міста, яке є давнім клієнтом Банку. ЄС підтримує цей кредит гарантією від першої втрати через Європейський фонд сталого розвитку (EFSD), призначенням якого є підтримка інвестицій у сталий розвиток у країнах сусідства ЄС. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий під час підписання договору, кошти під такі низькі відсотки річних Львів залучає завдяки якісній та тривалій співпраці з європейськими інституціями.

фото: Олександр Мазуренко
фото: Олександр Мазуренко

«Велика подяка ЄБРР, Європейській комісії, бо ми отримали дуже хороші умови – це 2,1% річних, об`єм – це 22 млн євро, це кошти, які сьогодні необхідні для наших підприємств комунальної інфраструктури, які через пандемію мають потребу у додаткових ресурсах та інвестиціях, щоб надавати більш якісні послуги, бо сервіс має бути на високому рівні, не зважаючи на всі турбуленції у державі.

Ці кошти підуть на допомогу нашим підприємствам, щоб ми мали збалансовану ситуацію. Під час пандемії і поступлення впали, зараз не збалансована державна політика у питаннях теплопостачання, водопостачання. Це така рука допомоги, дружби, яку ми маємо від нашого улюбленого Банку.

Завтра ще цю угоду маємо розглянути на сесії міської ради, тому мені приємно, що це плід спільної праці всіх фракцій міської ради.

Держава Україна таких ставок не має, які дає нам ЄБРР. А Львів отримує кошти під 2,1% річних. Як правило, співпраця з банками та фондами дає місту нульові ставки.

В цьому році, згідно реверсної дотації вирівнювання, держава хоче забрати в місті орієнтовно 750 млн грн, що не є чесно. Вони орієнтуються по показниках 2019 року, коли був ріст економіки, не було пандемії. Я це питання піднімав перед усіма, у нас на Форумі місцевого самоврядування, який ми будемо мати у червні, буде присутній Голова Верховної Ради, будуть присутні мери багатьох міст України і це також буде одне з тих питань, яке ми будемо обговорювати, що основою та фундаментом держави є справедливість. Ми хочемо, щоб у нас не забирали ті кошти, які нам потрібні. Поки держава дебатує, Європейський банк вже поруч з нами і нам допомагає живим ресурсом», - зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Ця спільна підтримка забезпечить потреби в ліквідності та оборотному капіталі транспортного підприємства «Львівелектротранс», комунального підприємства «Львівавтодор», яке займається будівництвом і технічним обслуговуванням доріг, а також відповідає за управління дорожнім рухом, комунального підприємства водопостачання та водовідведення «Львівводоканал», теплопостачального підприємства «Львівтеплоенерго» та підприємства з управління відходами «Зелене місто». Кошти кредиту компенсують тимчасові зменшення доходу через коронавірусну кризу та допоможуть в покритті операційних витрат.

ЄБРР вже надав місту Львову майже 140 млн євро на розвиток його транспортної інфраструктури, модернізацію систем водопостачання та водовідведення, покращення управління відходами, будівництво доріг та модернізацію системи централізованого теплопостачання. Банк також профінансував будівництво сучасного торговельно-розважального центру, яке сприяло створенню робочих місць та залученню інших інвестицій. ЄБРР має офіс у Львові для того, щоб краще задовольняти потреби міста та компаній в Західній Україні в фінансуванні. 

Україна є однією з трьох країн операцій ЄБРР, на які припадають найбільші обсяги інвестицій. Лише за останні два роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання 2 млрд євро для української економіки. Банк фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності та енергетичної безпеки, сільського господарства та промисловості, а також МСП. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які забезпечують більш сприятливе бізнес-середовище. 

відео: Андрій Андрух