Мер обговорив із послом Пакистану в Україні можливості розширення співпраці, а також вшанування пам’яті уродженця Львова Мухаммада Асада

  • 01.07.2021, 12:59
  • Наталія Козак
Сьогодні, 1 липня, у мерії відбулась зустріч міського голови Львова Андрія Садового із з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні Ноелем Ізраелем Хохаром. Зокрема, в рамках візиту обговорили важливість вшанування пам’яті уродженця Львова Мухаммада Асада та розширення співпраці міста із Пакистаном.

«Я дуже радий вас бачити. Це велика честь вітати вас у Львові. Ми дуже мало знаємо про Пакистан насправді. Я думаю, що важливо провести культурну промоцію та вибудувати співпрацю.

Мухаммад Асад є мостом між народами України та Пакистану. Асад змінив свою релігію, переклав одну із найголовніших ісламських книг. Ми у вересні будемо мати Форум видавців, там можна запрезентувати його роботи.

Це була людина світу, яка несе мудрість. Ми повинні попрацювати спільно, з точки зору промоції, аби львів’яни, які живуть у місті сьогодні, про це знали», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Також він додав, що місто планує створити грантову програму задля промоції особистостей, які народились у Львові та стали відомими у світі.

«Ми хочемо запустити грантову програму щодо людей, які народились у Львові та стали відомими у всьому світі. Важливо займатись промоцією цих особистостей, щоб люди мали більше інформації. Ми плануємо, що місто фінансуватиме цю програму, аби більше розповісти про персоналії, які мають вагоме значення і для Львова, і для інших країн.

Для нас дуже важливо пам’ятати людину, і ми можемо робити це у різні способи. Прикладом цього є наш Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні – де ми через архітектуру можемо показати те, що не можемо показати, встановивши пам’ятник. Аби вшанувати пам’ять Мухаммада Асада, ми маємо застосувати сучасне мистецтво і залучити до цього митців, в тому числі пакистанських. Дуже важливо залучати до цього процесу молодих людей, які будують завтрашній день», - акцентував мер.

Він зазначив, що місто відкрите до співпраці та радо вітатиме делегації із Пакистану.

Також Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Пакистан в Україні відзначив готовність посольства спільно працювати зі Львовом у цьому та інших напрямках.

Довідка

Мухаммад Асад народився у 1900 році в єврейській родині, у місті Львові. Його ім’я до прийняття ісламу - Леопольд Вайс.

Мухаммад Асад володів польською та німецькою мовами, а також івритом. Про іслам та мусульманський світ в цілому, Мухаммад Асад писав понад півстоліття - з 1920-х до 1980-х років. Серед його праць: «Іслам на роздоріжжі»; «Принципи держави та управління в ісламі»; «Сахіх аль-Бухарі: Ранні роки ісламу, анотований переклад»; «Послання Корану, тлумачення та коментарі Священної книги мусульман»; «Цей наш Закон та інші твори». У 1946 та 1947 роках  він також видав журнал «Арафат: Щомісячна критика мусульманської думки».