У Львові вшанували пам’ять професорів, розстріляних 1941 року

  • 03.07.2021, 11:12
  • 1232
  • Христина Процак
Сьогодні у Львові вшанували пам’ять інтелігенції, яку розстріляли у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах міста. Квіти до пам’ятника розстріляним ученим поклали представники академічної спільноти, ректори львівських та польських університетів, представники місцевої влади та польських культурних товариств. Опісля відбулась спільна молитва.

фото: Роман Балук

До заходів від міста долучився перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Зокрема, цього року вшановують 80-ту річницю трагічних подій на Вулецьких пагорбах у Львові. Завтра також біля символічної могили на місці розстрілу львівських учених відбудеться молитва і покладання квітів за участю представників польських культурних товариств та академічної спільноти Львова.

Зазначимо, що пам’ятник вченим, розстріляних нацистами у 1941 році, відкритий 3 липня 2011 року. За результатами міжнародного конкурсу на кращий пам’ятник загиблим, перемогу здобув спільний польсько-український проект скульптора Олександра Сьліви (Краків) та архітекторів Олега Трофименка й Дмитра Сорокевича (Львів). Пам’ятник – це своєрідна арка, що складається із 10 каменів, які символізують 10 Божих заповідей. П’ята заповідь – «Не убий!» – суттєво порушена, ніби збита. Це символізує те, що коли людина порушує заповідь Божу, є загроза зруйнувати цілісність світу. Монумент розташований на Вулецьких пагорбах у Парку студентів Національного університету «Львівська політехніка».

фото: Роман Балук 

відео: Андрій Андрух