Мер Львова зустрівся з президентами польського Триміста

  • 16.03.2022, 12:52
  • Мар’яна Щепанська
До Львова завітали президенти Гданська – Олександра Дулькевич, Сопота – Яцек Карновскі, та Гдині – Войцех Щурек, де зустрілися з міським головою Андрієм Садовим. Вони вкотре засвідчили абсолютну підтримку місту й Україні у війні та запропонували гуманітарну, зокрема медичну, допомогу. Також поспілкувались про поточну ситуацію в державі і у Львові, роботу з вимушено переміщеними українцями тощо.

Польща з перших днів надає чи не найбільшу підтримку Україні у війні, яку розпочала РФ. Станом на зараз уже більше 1,5 млн українців вимушено перетнули кордон із Польщею у пошуках безпеки.

«Я дякую за вашу підтримку й допомогу – не кожен зараз готовий приїхати. Насправді ніколи ще не було таких міцних стосунків між українцями та поляками, як сьогодні. Ми цього не забудемо», – зазначив мер Львова.

За його словами, сьогодні близько 500 міських установ культури та освіти, а також більше сотні релігійних організацій приймають вимушено переміщених людей з усіх куточків держави. Загалом за час війни до Львова приїхало орієнтовно 200 тисяч українців. «Ми зараз цілковито використовуємо ресурси львів’ян. Зараз місто живе, але ми не знаємо, що буде далі», – акцентував міський голова.

Відтак президент Гданська Олександра Дулькевич запросила мера Львова долучитись онлайн до зустрічі робочої групи Європейського комітету регіонів – Україна. «Я є керівником цієї робочої групи. На зустрічі будуть керівники міст із цілої Європи. Мусимо постійно говорити про війну в Україні, про Україну в Європі тощо. Це дуже важливо», – зазначила вона.