«Пропоную свою допомогу Львову, особливо в підтримці внутрішніх переселенців», – посол Великобританії у розмові з мером

  • 30.03.2022, 15:26
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий поспілкувався з надзвичайним та повноважним послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс. Обговорили роботу з вимушеними переселенцями, оборону та безпечність міста у час війни, розвиток економіки тощо.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Радий вас бачити. Вмикаюсь на розмову з укриття, адже у нас зараз повітряна тривога. Щодня маємо по 3-5 тривог. Хоча ви, мабуть, знаєте, про останню велику атаку на Львів минулої суботи. Дякувати Богу, ніхто не загинув. Тим не менш, зараз Львів – максимально безпечне місто, просто мусимо жити в умовах нової реальності, пристосовуватись, нарощувати потенціал та розвивати економіку», – зазначив Андрій Садовий.

Пані посол висловила підтримку Україні та запропонувала допомогу від посольства у вирішенні поточних питань.

фото: Роман Балук

«Не могла пропустити нагоди поспілкуватися з вами навіть за таких умов. Захоплююсь тим, що ви та ваші колеги робите зараз. Я хотіла б дізнатись від вас про реальні потреби Львова. Пропоную свою допомогу, особливо мене цікавить питання підтримки внутрішніх переселенців», – зазначила дипломат.

Відтак мер розповів про актуальні ситуацію й потреби міста, пов’язані з вимушено переміщеними українцями у Львові, акцентувавши, зокрема, на будівництві житла для них.

«Близько 200 тисяч переселенців з інших міст України маємо у Львові. Це великий тиск на інфраструктуру міста. Тим не менш, транспорт працює, світло, вода та газ є. Але зараз ми думаємо про майбутнє. Близько 50 тисяч переселенців, вірогідно, залишаться у Львові на наступні роки, тоді як 150 тисяч – повернуться в свої міста. Зараз наше завдання – знайти кошти на будівництво житла для цих людей. Я очікую на підтримку ЄБРР, ЄІБ, можливо, ЄС чи уряди закордонних країн матимуть вирішення цього питання для нас. Натомість із їжею, медичним забезпеченням проблем немає. Я надіслав міжнародним організаціям лист щодо підтримки, очікую на відповідь», – відзначив Андрій Садовий.

Окрім того, мер запросив пані Сіммонс на найближчий Львівський безпековий форум. «Цей захід у нас щорічний. Незабаром хотіли б провести наступний, щоб подумати про майбутнє, про аналітичний центр у Львові, адже росія вкладає дуже багато грошей в дезінформацію. Вони повинні програти, вони мають заплатити за все. Запрошуємо вас долучитися», – акцентував міський голова.

Мелінда Сіммонс – надзвичайний та повноважний посол Великобританії в Україні. Асоційована членкиня Інституту особистісного розвитку. Родина Мелінди Сіммонс із боку батька походить з Польщі, а з боку матері – з України.

У різні роки працювала у сферах міжнародних маркетингових досліджень, реклами, зв’язків із громадськістю, глобальної політики щодо запобігання та вирішення конфліктів тощо. Дипломатичну кар’єру розпочала в Міністерстві з питань міжнародного розвитку Великобританії (DFID). Опісля перейшла на службу в Міністерство закордонних справ (FCO), де займалася проблемами збройних конфліктів у світі, а також реалізацією урядових коштів.

Упродовж 2018−2019 років проходила курс із вивчення української мови при FCO. У квітні 2019 року призначена надзвичайним та повноважним послом Великобританії в Києві. На цій посаді підтвердила незмінну позицію уряду Британії щодо політичної та практичної підтримки України.