Міський голова Львова провів онлайн-зустріч з мером Тарту

  • 04.04.2022, 17:19
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, 4 квітня, міський голова Львова Андрій Садовий провів онлайн-зустріч з мером естонського міста Тарту Урмасом Клаасом. Сторони говорили про ситуацію в Україні та у Львові зокрема. Про освітні можливості українців у Тарту, зокрема, можливість тимчасового навчання українських студентів у місцевому університеті, та потреби Львова, який став прихистком для понад 200 тис. вимушених переселенців.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«У нас багато друзів у вашому прекрасному місті, і нам особливо боляче від того, що зараз відбувається в Україні. Ми всіляко допомагаємо українцям, які зараз у Тарту. Сьогодні у школах міста навчається 150 українських учнів, ще 70 дітей відвідують дитячі садки», - сказав мер Урмас Клаас.

Міський голова Львова подякував естонському колезі за підтримку, зазначивши, що в такий тяжкий час подібні контакти мають особливу цінність. Він зауважив, що дуже важливим для України є те, що Естонія разом з Литвою, Латвією та Польщею приймає рішення щодо цілковитої зупинки транспортного сполучення з росією. «Якщо так станеться – це буде дуже важливо. Бо країна, яка сьогодні вбиває людей, повинна бути повністю ізольована від цивілізованого світу. Ми закликаємо зупиняти всі контакти з росією та її громадянами», - заявив Андрій Садовий.

фото: Роман Балук

Він додав, що сьогодні для Львова всяка допомога є бажана. Це мілітарна допомога, зокрема і засоби індивідуального самозахисту. Також потрібні ліки, медичне обладнання, автомобілі швидкої допомоги. Оскільки у Львові будуватимуть тимчасове житло для людей зі знищених українських міст, важливою є допомога і в цій сфері.

Натомість, зважаючи на спільного сусіда-агресора, Львів готовий поділитися з Тарту досвідом підготовки міста до надзвичайної ситуації.

фото: Роман Балук

«Ви – країна, яка теж має сусіда росію. Маючи такого сусіда, треба розуміти, що завжди є небезпека, і до цього треба завжди бути готовим та деякі речі передбачити. І ми можемо бути вам корисні у цьому плані. У нас є досвід готувати місто до надзвичайної ситуації. З минулого року ми маємо дуже цікаву програму «Resilience residence», ми готували місто до таких нестандартних ситуацій, і це дало нам великий плюс. Сьогодні місто живе в цих важких умовах», - зазначив Андрій Садовий.

Нагадаємо, після початку повномасштабної збройної агресії рф міська рада Тарту засудила дії москви, а також розірвала відносини з російськими містами-партнерами.

9 березня в Тарту запрацював єдиний центр прийому українських громадян, що змушені покидати державу через бойові дії. Місто надає право також безкоштовно відвідувати курси естонської мови, та безкоштовно користуватись міським транспортом.