Спілка муніципалітетів Австрії зацікавлена вибудовувати партнерство між містами, - Альфред Рідль

  • 21.06.2022, 15:51
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із тимчасово повіреним у справах Австрії в Україні Арадом Бенкьо та головою Спілки муніципалітетів Австрії, мером міста Гравенвьорт Альфредом Рідлем. На зустрічі, зокрема, обговорили, поглиблення співпраці між українськими та австрійськими муніципалітетами, у рамках ініціативи United for Ukraine.

Зокрема, Альфред Рідль висловив готовність австрійських міст вибудовувати партнерство із українськими громадами.

«Спілка муніципалітетів Австрії хоче вибудовувати партнерство між містами. Ми би хотіли бачити регіони України, в яких відбудовується звичне життя та все повертається до реальності. У нас є багато організацій, які хочуть допомагати у цьому», - зазначив голова Спілки муніципалітетів Австрії.

У свою чергу, мер Львова Андрій Садовий наголосив, що місто готове допомагати налагоджувати зв’язки між муніципалітетами.

фото: Роман Балук

«Міста – великий потенціал для розвитку. Якщо українські міста будуть мати тіснішу кооперацію із містами ЄС, то це дасть значний поштовх.

Ще до війни ми запустили проєкт львівських резиденцій. Ми створили 12 резиденцій по різних напрямках. Завдяки цьому проєкту працівники зі всієї України приїжджають до Львова та переймають досвід наших спеціалістів. Ми завжди запроваджуємо інновації, і готові максимально активно працювати із вами, аби допомогти хоча б частині українських міст знайти партнерів в Австрії. Партнерство міст – велика платформа для успіху.

Наша задача сьогодні – бути великим локомотивом для України, і ми просимо вас допомогти нам у цьому», – акцентував міський голова Львова.

фото: Роман Балук

До слова, перші портфоліо українських громад представлені на сайті ініціативи United for Ukraine. Вона має намір сприяти короткостроковому і довгостроковому відродженню українських громад та посиленню партнерських відносин між громадами не лише на рівні муніципалітетів, а й на рівні бізнесів та суспільства. Передбачається, що нові партнерства допоможуть поширювати хороші практики, методи та знання, залучати додаткові фінансові ресурси від міжнародних фінансових установ для швидшого відновлення. Проєкт реалізується за підтримки Шведської асоціації місцевих та регіональних влад SALAR.

З-поміж іншого, Альфред Рідль відзначив, що австрійські громади дали прихисток для близько 200 тисяч українських біженців.

«Ми бачимо, що більшість українців хочуть якомога швидше повернутись додому. Більшість серед них – жінки з дітьми із зон активних бойових дій», – акцентував голова Спілки муніципалітетів Австрії.

фото: Роман Балук

Також Андрій Садовий презентував австрійцям проєкт Національного реабілітаційного центру «Незламні» та закликав австрійські організації сприяти у його втіленні.

«Ми передбачаємо, що тисячі людей потребуватимуть протезування та реабілітації, тому нам важливо вибудувати у Львові Національний реабілітаційний центр. Він має стати екосистемою – поєднати операції, протезування та різні види реабілітації. Такого в нас в Україні немає. Наша ціль – реалізувати цей критично важливий проєкт у Львові, в той час, коли на Сході України обстріли», - розповів Андрій Садовий.