ЄС виділить Львову 19,5 млн євро на будівництво соціального житла, як частини програми НЕЗЛАМНІ, для внутрішньо переміщених осіб з особливими потребами

  • 19.12.2022, 13:39
  • Пресслужба ЛМР
У соціальному житлі тимчасово житимуть переміщені особи з особливими потребами зі всієї України, які постраждали від війни й потребують довготривалої реабілітації. На будівництво соціального житла у Львові ЄС виділить 19,5 мільйонів євро. Завершити будівництво двох 8-поверхових будинків поруч із соціально-реабілітаційним центром НЕЗЛАМНІ планують до початку зими 2023 року.

Відповідна Грантова угода була підписана між Європейською комісією та Львівською міською радою сьогодні, 19 грудня,  у Брюсселі.

“Святий Миколай цього року був щедрим для українців, які цього особливо потребують.

Європейська комісія виділить 19.5 мільйонів євро на будівництво соціального житла у Львові для українців, які постраждали від війни. Таку угоду підписали щойно з Катериною Матерновою, яка очолює групу підтримки України в ЄС.

Вперше таку велику суму Єврокомісія виділяє саме на місто. Цей грант є ще одним добрим знаком солідарності з Україною та українським народом.

Дякуємо нашим європейським партнерам та усій команді офісу пані Матернової за підтримку та довіру!”  — повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

“ЄС надаватиме значущу підтримку для будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб, які виїздять із регіонів, постраждалих від війни. Ми разом збудуємо новий рівень програми НЕЗЛАМНІ у Львові для підтримки реабілітації жертв російської війни”, - розповіла заступниця Генерального директора з питань політики сусідства та розширення ЄС, Керівниця групи підтримки України Катерина Матернова.

Зі свого боку місто має виділити земельну ділянку для  соціального житла, підвести туди всю комунікацію та облаштувати благоустрій включно з бомбосховищем.

23 грудня завершується міжнародний архітектурний конкурс на будівництво цього житла. Архітектори мають запропонувати якісний проєкт, який можна швидко втілити у життя, адже це -  програма надзвичайних заходів, яку мають реалізувати максимально швидко.

Ця грантова угода була підписана як частина екстреної допомоги ЄС для першочергового подолання наслідків російської агресії в Україні.