Польське місто Катовіце стало 23 містом-побратимом Львова

  • 11.09.2023, 16:57
  • Пресслужба ЛМР
Міський голова Львова Андрій Садовий та президент Катовіце Марцін Крупа підписали сьогодні, 11 вересня, угоду про співпрацю. Відтак польське місто стало 23-м містом-партнером Львова. Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

фото: https://uk.wikivoyage.org/

На підписання угоди до Польщі делегація зі Львова поїхала на один день. 

“В час війни це не просто про партнерство, це про братерство. Я надзвичайно вдячний полякам за все, що вони роблять для нас. Багато українців знайшли тут свій другий дім. 

Окрема подяка за те, що зголосилися підтримати екосистему реабілітації UNBROKEN. Символічно, що сьогодні Катовіце відзначає день міста. Найщиріші вітання! Разом ми сильніші!”,  - сказав Андрій Садовий. 

“Я у Львові був кілька разів. І маю надію, що ми повернемося до наших мирних зустрічей в наших містах. Будемо заохочувати наших мешканців відвідувати ці міста, зав’язувати нову дружбу та творили цю велику Європу”, —  сказав Марцін Крупа. 

За інформацією управління зовнішніх зв'язків та промоції Львівської міської ради, тепер Львів має 23 міста-партнери у різних країнах світу: Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдів, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни, Вюрцбург, Орхус, Пула-Пола,  Рейк’явік та від сьогодні - Катовіце.

Довідка

Катовіце — місто на півдні Польщі, засноване в XVI столітті, адміністративний центр та найбільше місто Сілезького воєводства. Є центром вугільної та металургійної промисловостей Польщі. В місті знаходиться другий за розмірами аеропорт в Польщі після Варшава-Шопен.

Чисельність населення становить 286 960 людей.

Сьогодні це сучасне місто, серце першого у Польщі мегаполісу, місце проведення багатьох важливих подій, важливий транспортний вузол, місто музики, визнане ЮНЕСКО, а також повне зелені – з парками та лісами для приємних прогулянок. Культурне життя міста багате театрами, філармонічними оркестрами, Силезьким музеєм та знаменитим концертним залом «Сподек».