«Вчора ми стали свідками вражаючої роботи правоохоронних органів», - І. Свистун

  • 13.07.2017, 13:41
  • Марія Демчина
Начальник управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун прокоментувала ситуацію зі вчорашніми обшуками. За її словами, обшуки в управлінні, які тривали протягом 11 годин, і обшук вдома, є спробою психологічного тиску, бо обшукують управління, яке саме заявило про викрадені приміщення і вжило всіх необхідних заходів, натомість до осіб, які фігурують у справі викрадених приміщень, немає жодних претензій з боку правоохоронних органів. Рішення ж про проведення обшуку винесла суддя, яка є одним з головних фігурантів справи викрадення приміщень. Як наголосила Інна Свистун, вона неодноразово отримувала погрози, в тому числі і від представників судової влади Львова, і від представників обласної влади через свою принципову і чесну управлінську позицію.

«Вчора ми стали свідками вражаючої роботи правоохоронних органів, які організували проведення обшуків в управлінні комунальної власності на пл. Галицькій, 15, а також в особистих помешканнях працівників управління – в мене безпосередньо, у моїх заступників і також у керівників відділів управління. Я на сьогодні щиро вражена тою великою роботою, яку зробили правоохоронні органи, і хотіла б звернути вашу увагу на підхід до такої роботи. Мені дуже прикро, що обшуки проводяться власне в управлінні комунальної власності, яке, як ви пригадуєте, в листопаді минулого року саме заявило і почало кричати про приміщення, які незаконно вибули з власності територіальної громади. Мені шкода, що на сьогодні не чути інформації про те, що проводяться обшуки в головних фігурантів справи по тих об’єктах, які незаконно вибули. Фігуранти справи, злочинці, які вкрали це майно, на сьогодні вільні і спокійно ходять по вулицях. Як ви знаєте, особи, які причетні до цього, є з хорошими зв’язками в Генеральній прокуратурі, податковій, і це особи Сандул, Малькова», - розповіла начальник управління комунальної власності Інна Свистун.

За її словами, під час обшуку в управлінні, яке тривало 11 годин, управління надало всю необхідну інформацію і співпрацювало зі слідством (під час обшуку було вилучено договори оренди, які були по цих викрадених об’єктах, приватизаційні справи, а також інформаційні довідки про вільні приміщення по цих же об’єктах). А вдома (під час обшуку були присутні рідні Інни Свистун, її ж не було, і її навіть не відпустили погодувати грудну дитину) обшук відбувався поверхнево, тому, як наголошує очільниця, склалося враження, що це була спроба психологічного тиску. Рішення ж про проведення обшуку винесла суддя, яка є одним з головних фігурантів справи викрадення приміщень.

«Ми в управлінні готові до будь-яких перевірок, і ми вчора надали всю необхідну інформацію, співпрацювали з особами, які проводили обшук. Не бачу жодних проблем для того, щоб слідство могло працювати. Проте ще раз наголошую, що у справі крадіжок, які відбулися не в стінах управління, а завдяки тому, що держава дала можливість полегшеного доступу до реєстру, дала можливість розробки технічної документації великій кількості осіб, на сьогодні абсолютно жодних перевірок в нотаріусів, в реєстраторів, як ми знаємо, не проводиться.

За таким дивним збігом обставин, що мене також насторожує, ухвали про проведення обшуку виносила суддя, яка якраз фігурує в справах викрадених приміщень – це суддя Волоско. Ми аналізували два способи, якими вибували приміщення – це судові справи та через дії нотаріусів і реєстраторів, і в першому випадку фігурантами в нас були суддя Ванівський і суддя Волоско.

Я розумію, що так, як відбувалися ці події – а вчора обшук проводився протягом 11 годин, і я не могла вийти з управління, мене навіть не відпустили до дому погодувати дитину, це просто тиск. Я розумію, звідки «ноги ростуть», тому що я неодноразово отримувала через різних людей погрози, в тому числі і від представників судової влади Львова, і від представників обласної влади про те, що за ту принципову позицію, яку я маю, будуть робитися певні кроки. Бо у разі, якщо той чи інший орган діє не згідно з чинним законодавством, ми маємо практику писати скарги на суддів, на нотаріусів, що ми й робимо. Також, думаю, позиція фракції, яку очолюю, багатьом не подобається в сесійній залі обласної ради», - розповіла начальник управління комунальної власності Інна Свистун.

«Я б хотіла, щоб саме питання повернення майна громаді було найважливішими на сьогодні і було під пильною увагою громадськості, бо відколи ми про це говоримо, на жаль, жодна людина не понесла відповідальності. Бо є враження, що створюється певна завіса, під якою хочуть ті чи інші особи приховати свої подальші нечесні кроки», - додала Інна Свистун.

Нагадаємо, у мерії відбулось декілька засідань комісії, створеної відповідно до розпорядження міського голови, яка вивчає факти незаконного відчуження значної кількості об’єктів комунального майна у місті Львові. На останньому засіданні комісії розглянули кількість і характеристику об’єктів, які були викрадені за 2015-2017 роки, розповіли про основні способи незаконного відчуження приміщень і напрацювали пропозиції, як  запобігти подальшим випадкам викрадення комунального майна як на місцевому, так і на державному рівні, адже схожі факти викрадення майна з комунальної власності є в багатьох містах України.