У Львові планують збільшити кількість електротранспорту - депутатам Львівської міської ради презентували бачення розподілу громадського транспорту у м. Львові за типами до 2020 року

  • 20.12.2017, 15:59
  • Ганна Пищула
З огляду на перевантаженість у перевезенні пасажирів, зокрема у пікові години, представники профільних підприємств транспортної галузі Львова провели комплексний аналіз і напрацювали шляхи вирішення ситуації, що виникла. Відповідно, до 2020 року планують збільшити кількість електротранспорту (трамваїв і тролейбусів) та придбати 100 великих автобусів. Сьогодні представникам депутатських фракцій Львівської міської ради презентували бачення розподілу громадського транспорту у м. Львові за типами до 2020 року.

«Ми провели аналіз і побачили, що найбільше навантаження на транспорт маємо кожного ранку з 07.00 год до 10.00 год. В цей час необхідно перевести 150 тис. пасажирів. Станом на сьогодні для цього перевезення ми маємо 75 трамваїв, 56 тролейбусів, 410 середніх автобусів і 90 великих автобусів. Тобто загально це 631 одиниця. Цей транспорт за пікові три години може перевести приблизно 127 тис. осіб. Це за умови, що вихід всього транспорту на маршрути не менше 90%. Отож маємо дефіцит у 25 тис. пасажиромісць. Це та кількість місць, якої нам не вистачає, щоб перевезти усіх пасажирів.

Ми подивилися в історію і побачили, що колись було набагато більше електротранспорту. Так, у 1989 році кількість транспорту була такою: 227 трамваїв, 200 тролейбусів. Немає інформації, якої величини були автобуси, та їх кількість була не набагато більшою ніж тепер - 480 автобусів», - розповів Андрій Білий, радник міського голови, заступник директора ЛКП «Львівелектротранс».

За його словами, щоб вирішити ситуацію з пасажиропотоками необхідно провести перерозподіл транспорту у бік збільшення кількості одиниць електротранспорту і великих автобусів. Тому, до 2020 року планують, щоб у Львові було 120 трамваїв, 120 тролейбусів, 150 середніх автобусів і 260 великих автобусів. У такий спосіб вдасться забезпечити перевезення 174 тис. пасажирів у пікові години. Тобто питання щодо забезпечення перевезення пасажирів буде вирішено. Для цього слід придбати 50 вживаних трамваїв, 40 нових тролейбусів і 100 великих автобусів. 

Підтвердив доцільність придбання великого транспорту Орест Хамула, директор ЛК «АТП-1». За результатами аналізу проведеного спільно з Європейським інвестиційним банком, якщо придбати 100 великих автобусів замість 60 середніх і 60 великих, то за ті ж самі кошти вдасться на 14,5 тис. більше пасажирів перевозити кожного дня.

«Підтвердженням ефективності великого транспорту є недавнє соціологічне дослідження, яке проводила ГО «Варта-1» на початку грудня. З 9 кращих маршрутів – 7 обслуговує ЛК «АТП-1». На більшості з них курсують великі автобуси. Серед 12 гірших маршрутів немає маршрутів, які обслуговує ЛК «АТП-1». Також у дослідженні вказано, що громада більше задоволена, коли курсують великі автобуси. Є нарікання на малі машини», - додав Орест Хамула.

Як зазначив Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань, станом на сьогодні приватні перевізники забезпечують лише 46-52% виходу машин на рейс. Комунальний транспорт забезпечує вихід машин на 80-90%. Однак комунальний транспорт, який має долю ринку перевезення у Львові на рівні 20%, не може забезпечити належного перевезення пасажирів. Якщо б приватні перевізники підтягли на 30% вихід машин, вдалося б частково зменшити перевантаженість у пікові години.

презентація