«На закупівлю транспорту маємо 150 млн грн, ці кошти в першу чергу підуть на закупівлю автобусів», - мер Львова

  • 21.12.2017, 15:31
  • Христина Процак
Вчора виконавчий комітет ЛМР прийняв два рішення щодо забезпечення безперебійного надання послуг з перевезення пасажирів громадським транспортом: «Про забезпечення організації перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування» та «Про забезпечення безперебійного надання послуг з перевезення пасажирів міськими автобусними маршрутами загального користування». Як розповів міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні під час сесії, наступного року місто планує закупити 100 великих автобусів, 40 тролейбусів та 50 трамваїв. Вже ведуться перемовини з містами Німеччини щодо закупівлі вживаних трамваїв.

«Я би хотів, щоб АТП-1 мало якомога більший відсоток ринку. Якщо ви порівняєте статистику щодо виходів на маршрути, то АТП-1 має більше 92% гарантованого виходу автобусів на маршрути. Якщо подивитись на приватні компанії, то там 60-70%, їм треба дуже багато над собою працювати. Тому один з пріоритетів – це закупівля транспорту. Ми хочемо наступного року купити 100 великих автобусів, 40 тролейбусів і 50 трамваїв. Зараз ми далі будемо продовжувати співпрацю з тими перевізниками, які є, але вони мали би бути більш дисциплінованими. Якщо вони не будуть забезпечувати свої маршрути необхідною кількістю машин, вони втратять можливість працювати у Львові. На сьогодні, враховуючи рішення виконавчого комітету, власником маршруту є АТП-1, але на субпідряд вони беруть ті ж компанії «Фіакр», щоб продовжувати роботу, бо зайвих автобусів нема. Сьогодні проблема недостатньої кількості автобусів.

На закупівлю транспорту ми маємо 150 млн грн. Ці кошти в першу чергу підуть на закупівлю автобусів. Цього року ми маємо мати підтримку ЄБРР. Плануємо у 2018 році придбати як мінімум 100 великих автобусів, кожен автобус коштує 5 млн грн. Також хочемо придбати 40 тролейбусів, де ціна більше 5 млн грн. Ми хочемо взяти до 50 трамваїв, але ми будемо брати трамваї не нові, це ті трамваї, які ми можемо зараз взяти з Німеччини, які ще років 20 будуть працювати, але на років 10 вони перекриють проблему. Один трамвай сьогодні вартує від 1 до 2 млн євро.

Реальна собівартість проїзду в трамваї більше 1 євро, але ми не можемо змінювати ціни, бо люди бідні, вони не мають можливості платити, але всі хочуть мати якісний транспорт. На 1990 рік у нас у Львові було більше 224 трамваїв, сьогодні є 70. Нам треба докупити ще дуже багато. Але цей пакет на 2018 рік змінить ситуацію, бо коли виїжджає один великий автобус, він заміняє два малих.

В Німеччині також відбуваються тендерні процедури, в них реалізовується сьогодні великий державний проект по модернізації трамваїв, вони переходять на низькопідлогові трамваї, а ті трамваї, які у них є, в хорошому стані. Це не буде одне місто, це буде декілька міст. Але в планах у нас докупити 50 трамваїв. Ми це плануємо закупити партіями протягом 2018 року», - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

відео: Андрій Андрух