У лютому проведуть громадські обговорення стосовно облаштування підземного паркінгу та зміну площі перед ЛНУ імені Івана Франка

  • 26.01.2018, 16:33
  • Романа Куць
У Львові планують будівництво декількох підземних паркінгів, аби покращити ситуацію з паркуванням у центрі міста. Один із таких майбутніх проектів є паркінг та реконструкція площі перед університетом імені Івана Франка. Станом на сьогодні там тривають дослідження та розробка детального плану території. Однак вже є перші напрацювання та думки стосовно цього проекту, які 12 лютого на громадські обговорення винесе ДП «Містопроект». Про це повідомила начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради Ольга Сивак.

«Ситуація по паркінгу перед університетом імені Івана Франка дещо складніша, мова йде не тільки про паркінг. Ми, як місто, хотіли змінити благоустрій всієї площі навпроти університету, тому головне там не паркінг, а зміна і благоустрій самої площі. Оскільки зараз затягнулися дослідження і розробка детального плану по цій території, то буквально найближчим часом – 12 лютого – будуть оголошені громадські обговорення. Там «Містопроект», який робив цей проект, розкаже про своє бачення зміни цієї площі. Там найбільшою проблемою є те, що як ми б починали цей проект, то ми б хотіли перекрити вулицю Університетську. Це була одна з вимог університету, аби об’єднати площу. Але з іншого боку ми робили транспортне моделювання, яке показало, що як ми перекриємо вулицю Університетську, то це може створити транспортний колапс. Тому дуже важко знайти баланс між автомобілістами, яким дійсно дуже потрібні паркінги, але якщо це заблокує проїзд, то можуть бути створені ще більші проблеми. Таким чином, 12 лютого ми виносимо ці напрацювання «Містопроекту» на громадські обговорення, але кінцевого рішення по цій площі ще немає», - зазначила начальник управління інвестицій та проектів Львівської міської ради Ольга Сивак.

відео: Андрій Андрух