Міська рада Львова підтримала електронну петицію про відмову від маршруток та перехід на електротранспорт і зручні автобуси

На сесії Львівської міської ради сьогодні прийнято ухвалу «Про підтримку електронної петиції «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!». Ухвалу проголосували із зауваженнями щодо терміну реалізації повної відмови міста від маршрутних таксі з подальшим переходом на тролейбуси, електроавтобуси та автобуси з більшою пасажиромісткістю, які курсуватимуть за чітко визначеним графіком – дворічний термін реалізації петиції запропоновано замінити на п’ятирічний.

Відтак, міська рада ухвалила підтримати електронну петицію «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!». Мерія має підготувати дорожню карту щодо вирішення питань, порушених в електронній петиції.

Як повідомили в управлінні «Секретаріат Ради», 21 січня 2018 року на порталі e-dem.in.ua – Єдина система місцевих петицій було зареєстровано електронну петицію під назвою «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!». Автором петиції є Меленчук Анна Володимирівна. 29 січня 2018 року ця петиція набрала необхідних 500 голосів на підтримку. Тому її винесли на розгляд сесії Львівської міської ради.

ПЕТИЦІЯ

«Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!»

Назва петиції: «Вимагаємо відмовитись від маршруток та перейти на електротранспорт і зручні автобуси!».

Автор петиції: Меленчук Анна Володимирівна.

Джерело: Єдина система місцевих петицій e-dem.in.ua

Дата початку збору підписів: 21.01.2018.

Дата набрання 500 голосів на підтримку петиції: 29.01.2018.

Текст петиції

Функціонал маршруток не справляється з пасажиропотоком сучасного міста Львова: вони переповнені, брудні та зрештою небезпечні для життя. Задля збільшення прибутку водії переповнюють маршрутні таксі людьми, які змушені подекуди годинами стояти в жахливих умовах.

У зв'язку з цим мешканці міста Львова ВИМАГАЮТЬ:

1) Разом з експертами з транспортного планування, мешканцями міста та приватними перевізниками провести транспортне моделювання міста Львова та розробити дворічний план повної відмови міста від маршрутних таксі з подальшим переходом на тролейбуси, електроавтобуси та автобуси з більшою пасажиромісткістю, які курсуватимуть за чітко визначеним графіком.

2) Забезпечити весь громадський транспорт пандусами та спеціально обладнаними місцями для людей з інвалідністю.

3) Встановити електронне табло з часом прибуття транспорту на зупинках.

Що це дасть місту?

1) Комфортні умови проїзду в громадському транспорті для мешканців міста.

2) Зниження рівня забруднення міста шкідливими викидами. Під час розробки плану відмови від маршрутних таксі перевагу слід віддати екологічно чистому транспорту, а саме тролейбусам та електроавтобусам.

3) Інклюзивність громадського транспорту

4) Розвантаження вулиць міста, адже велика кількість водіїв та пасажирів автомобілів пересяде на зручний громадський транспорт.

Успішні європейські країни відмовились від маршрутних таксі. Пора і в Україні покінчити з 'лихими 90-ми'. З якого міста, якщо не Львова почати ці зміни?