«Сила держави – це сила локальної демократії та розвитку», - Президент Гданська у Львові

  • 26.03.2018, 13:48
  • Прес-служба ЛМР
Сьогодні у львівському аеропорту відбулась офіційна церемонія з нагоди відкриття нових авіасполучень Львів-Гданськ, Львів-Катовіце та Львів-Дортмунд авіакомпанії WizzAir. На цю подію з м. Гданська та Поморського Воєводства прилетіла делегація на чолі Президентом міста та владою воєводства.

фото: Віталій Грабар

Авіасполучення між Україною і Польщею розвивається надзвичайно активно. Сьогодні розклад регулярних рейсів, що поєднують дві країни, поповнився новими: Львів – Гданськ, Львів-Катовіце, які стартували 26 березня, і Львів-Ольштин, початок якого запланований на 27 березня 2018 року. Варто також зазначити, що окрім вказаних сполучень з містами Польщі, 26 березня відбувся запуск ще одного напрямку: Львів-Дортмунд авіакомпанії Wizz Air. А 27 березня відбудеться урочистість з відкриття авіасполучення Львів-Ольштин польського авіаперевізника LOT.

фото: Віталій Грабар

«Дякуємо за сердечне прийняття на українській землі. Лише 60 хв і ми у Львові. Хотів би пану меру подарувати сувенір з зображенням крану. Для Польщі і Європи Україна завжди була частиною Європи, чекаємо лише формального підтвердження в документах. Україна є лідером щодо адаптації вимог ЄС. Бажаємо терпеливості, бо сила держави – це сила локальної демократії та розвитку. Хочемо, щоб вся влада була більше передана в місцеві органи. Львів зі своїм розвитком і динамічним мером є цьому найкращим підтвердженням», - зазначив Президент міста Гданська Павел Адамовіч.

 «Радіємо, що сьогодні маємо це зближення між Львовом та Гданськом. Львів і Гданськ завжди були близько, але сьогодні є символічно дуже близько, бо ділить їх лише 1 год дороги літаком. Зараз це зближення, ця швидша подорож дозволить нам ще сильне розвивати співпрацю не лише місцеву, а й економічну, господарську, інвестиційну, культурну та важливих закладів академічних. Львів дуже швидко розвивається, тут велика культурна пропозиція і це підстава, щоб поляки це місто відвідували. Багато років маємо досвіду щодо використання коштів Унії, можемо цим досвідом поділитись, очікуємо, що скоро Україна буде в складі ЄС. Зараз на Помор’ї перебуває багато українців, хочемо про це говорити з владою міста, щоб якнайкращі умови вони мали у нас», - Павел Орловський, заступник Маршалека Поморського воєводства.

На відкриття нових рейсів з Гданська прилетіла делегація на чолі з Президентом міста Гданськ Павелом Адамовічом. Також до Львова прилетіли представники влади Поморського Воєводства.

Традиційно, відбулось урочисте перерізання стрічки, зустріч літака водяною аркою, презентація аеропорту м. Гданськ.

Довідка

Павел Адамовіч, Президент міста Гданська, народився 2 листопада 1965 р. у Гданську.

Юрист, випускник Гданського Університету.

У травні 1988 року був одним з організаторів «італійського» страйку в Гданському університеті, а також головою студентського страйкового комітету.

У 1990-1993 рр. виконував обов'язки проректора у справах студентів в Гданському університеті.

У 1990 році був обраний депутатом Ради Міста Гданська.

У 1994-1998 рр. виконував обов'язки голови Міської ради Гданська. У 1998-2002 рр. займав посаду Президента Гданська, а 10 листопада 2002 року був повторно обраний на цю посаду. У другому турі виборів отримав 72% голосів.

У 2006 році мешканці Гданська в черговий раз обрали Павела Адамовіча Президентом міста Гданська. Уже в першому турі отримав 96 485 голосів (60,87%).

Отримав від Папи Римського найважливішу нагороду - Золотий хрест Pro Ecclesia et Pontifice. У 2003 р. указом президента Республіки Польща Олександра Кваснєвського нагороджений Срібним хрестом ордена Заслуги.