«При коригуванні тарифу вартість абонентської картки становитиме 160 грн, а це 4 грн при 40 поїздках в місяць, і 3 грн при 53 поїздках», - ЛКП «Львівелектротранс»

  • 02.04.2018, 21:12
  • Ганна П’єх
Сьогодні у Львівській Ратуші відбулися громадські слухання щодо доцільності коригування тарифу на проїзд в електротранспорті Львова. Як доповів В’ячеслав Кокошко, заступник директора ЛКП «Львівелектротранс» з питань економіки, враховуючи ріст мінімальної заробітної плати та здорожчання тарифу на електроенергію для ЛКП «Львівелектротранс», тариф на проїзд в електротранспорті пропонують відкоригувати до 5 грн. Однак, це буде вартість разового проїзду при купівлі квитка. Вартість абонентської картки становитиме 160 грн. Відповідно, якщо мешканець здійснюватиме 40 поїздок в місяць, вартість проїзду становитиме 4 грн, а при 53 поїздках – 3 грн.

«ЛКП «Львівелектротранс» у 2017 році отримало 158 млн. грн збитків. Тому без коригування тарифу підприємство не зможе функціонувати. Серед головних причин коригування вартості проїзду – подорожчання тарифу на електроенергію для комунальних підприємств Львівщини. Станом на сьогодні вартість одного кіловата електроенергії для ЛКП «Львівелектротранс» становить 2,87 грн. Для порівняння, на початок вересня вартість була 2,20 грн.

У лютому місці ми отримали 6,2 млн. грн від оплати мешканців за проїзд. Натомість 6,4 млн. грн у лютому ми заплатили за електроенергію. Також 11,2 млн. грн в місяць ми витрачаємо на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам нашого підприємства.

Окрім суттєвого зростання заробітної плати загалом у країні та нашому місті зокрема, значно здорожчали й капітальні видатки на проведення ремонтних та ремонтно-будівельних робіт», - розповів В’ячеслав Кокошко.

За його словами, тариф на проїзд в електротранспорті пропонують відкоригувати до 5 грн. Однак, це буде вартість разового проїзду при купівлі квитка. Вартість абонентської картки становитиме 160 грн. Відповідно, якщо мешканець здійснюватиме 40 поїздок в місяць, вартість проїзду становитиме 4 грн, а при 53 поїздках – 3 грн.

«Коли підприємство збиткове, то стратегія одна – як мінімум, зробити його беззбитковим. Збитки підприємства покриваються з бюджету міста, а це ті ж кошти львів’ян. ЛКП «Львівелектротранс» є і буде залишатися дотаційним. Тут мова йде про те, щоб зменшити цю дотацію з міського бюджету, а міські кошти вкладати в ремонт ліфтів, ремонт доріг і лікарень.

Також, наголошую, що у нас проїзд для пенсіонерів залишається безкоштовним і для всіх пільговиків проїзд в електротранспорті безкоштовний», - додав Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

презентація