У 2018 році розпочнеться безпосередня реалізація заходів проекту впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток)

 • 16.04.2018, 16:25
 • Ганна П’єх
У Львові триває процес впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток). У 2018 році розпочнеться безпосередня реалізація заходів проекту. Зокрема цьогоріч заплановано отримати пропозицій від усіх учасників тендеру, які пройшли попередню кваліфікацію (очікувано 13 учасників), ознайомитися з ціновими пропозиціями, визначити переможця тендеру та підписати з ним угоду. Впровадження електронного квитка дасть можливість змінити підхід до транспортної системи Львова - пасажири оплачуватимуть за час поїздки та матимуть можливість безкоштовної транзитної пересадки на будь-який інший вид транспорту міста, в межах визначеного часу. А для перевізників основним будете не кількість перевезених осіб, а скільки якісних кілометрів вони проїхали.

У 2016 році Львівська міська рада, ЛКП «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн. євро, щодо впровадження у Львові автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток). Загальна вартість проекту – 11,2 млн. євро. Протягом 2017р. відбувались тендерні процедури з вибору підрядних організацій та консультантів проекту. Зокрема 15 листопада 2017 року відбулося підписання контракту між ЛКП «Львівавтодор» та компанію iC consulenten (Австрія), яка надає консультаційні послуги в рамках проекту впровадження електронного квитка.

«Зараз ми знаходимося на стадії формування технічних специфікацій – формуємо технічне завдання. Це важка і клопітка робота. Це великий документ, який буде основою для впровадження автоматизованої системи оплати проїзду. До цієї роботи залучено багато представників фірми консультанта», - розповів Олег Береза, директор ЛКП «Львівелектротранс».

За його словами, для впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток) у Львові вже виконано:

 • виконані всі процедури оформлення кредиту ЄБРР та гарантій міста;
 • проведено попередній відбір учасників тендеру – прекваліфікація;
 • проведено відбір та підписано угоду з компанією iC consulenten на консалтингові послуги;
 • підготовлений драфт технічного завдання на тендер;
 • вивчено європейський досвід впровадження та експлуатації сучасних АСОП;
 • ведеться постійна активна участь в робочій групі при Міністерстві інфраструктури України.

А вже у 2018 році розпочнеться безпосередня реалізація заходів проекту:

 • квітень 2018 р - погодження та оголошення технічного завдання на 1-й етап тендеру.
 • До 29 червня 2018 р.: отримання пропозицій від учасників тендеру, які пройшли попередню кваліфікацію (очікувано 13 учасників).
 • До 31 серпня 2018 р.: вивчення наданих пропозицій.
 • Вересень 2018 р.: проведення 2-го етапу тендеру. Оцінка цінових пропозицій.
 • 28 вересня 2018 р.: оголошення результатів тендеру та переможця.
 • Жовтень 2018 р.: розгляд можливих заперечень та підготовка договору на впровадження.
 • 30 жовтня 2018 р.: підписання договору на впровадження системи.

Натомість у січні 2019 р заплановано початок встановлення обладнання в рухомому складі, а 1 вересня 2019 р початок тестової експлуатації системи.

«Ми проходимо постійний контроль з боку ЄБРР, консультантів. Працюємо відповідно до їхніх правил і процедур. Працюємо в ідеалі так, як би ця система мала працювати. Тому, ми не говоримо про якісь точкові речі, адже це дуже серйозна система: це облік пасажирів, робота з транспортними перевізниками. Ми не хочемо ставити досліди при впровадженні АСОП. Тому у нас було три етапи відбору. Ми хочемо мати справу з компанією, яка має досвід реалізації, та хочемо мати найсучаснішу систему. Адже є багато пропозицій, які є морально застарілими. Також хочемо врахувати додаткові опції, які будуть необхідні і корисні для мешканці і туристів. Зокрема у нас пасажири будуть платити за час поїздки та буде можливість безкоштовної транзитної пересадки протягом часу, за який вони заплатили, на будь-який інший вид транспорту міста. А для перевізника основним буде те, скільки кілометрів він проїхав. Для перевізника визначним не буде кількість перевезених людей, а важливим те, щоб він виїхав на маршрут та дотримувався графіку», - додав Олег Береза.

«Е-квитки – це нова технологія, яка досить швидко змінюється. Тому, ми хочемо встановити найновішу систему, яка враховуватиме всі інтереси і потреби. Тому треба дуже обережно прописувати технічне завдання. Наша компанія допомагає ЛКП «Львівавтодор» формувати технічні умови. Маємо команду спеціалістів у м. Берліні, які спільно з «Львівавтодор» формують технічне завдання», - повідомив П'єр-Ів Тесьє, керівник Проекту iC consulenten.

За словами Андрія Вишневського, позаштатного радника міського голови, підготовка технічного завдання щодо впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті (е-квиток) знаходиться на завершальній стадії.

«Зараз ми знаходимося на завершальній стадії підготовки технічного завдання. Це технічні вимоги до системи. До кінця поточного місця очікуємо отримати вже погоджені технічні вимоги, які дуже детально описують як всю систему електронного квитка, так і процеси, які відбуватимуться довкола цього. Цей документ вже затверджений банком і розданий 13 компаніям, які пройшли попередню кваліфікацію. І тільки ті системи, які будуть відповідати усім критеріям, які прописані в технічному завданні, будуть допущенні до наступного, завершального етапу цінових пропозицій. На кінець жовтня ми очікуємо підписання договору. І 1 вересня 2019 року ми плануємо почати тестову експлуатацію системи електронного квитка», - розповів Андрій Вишневський, позаштатний радник міського голови Львова.

У рамках проекту впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті, на вул. Горбачевського буде розміщено центр для обслуговування пасажирів. За словами Сергія Журбенка, начальника відділу автоматизованої системи оплати проїзду ЛКП «Львівавтодор», цей центр працюватиме за принципом ЦНАПів і тут пасажири зможуть вирішити і з’ясувати усі питання, які стосуватимуться проїзду в громадському транспорті.

«У рамках проекту ми робимо певні додаткові речі. Перше – за грантові кошти від Європейського союзу ми очікуємо на ще одну компанію-консультанта, яка надаватиме нам юридичну допомогу. Буде розроблено проект стратегії розвитку транспортної системи міста - це новий проект правил користування громадським транспортом, який буде працювати в умовах електронного квитка, і три типи договорів - між ЛКП «Львівавтодор», як оператора е-квитка, і управлінням транспорту, між ЛКП «Львівавтодор» і перевізниками міста, і між управлінням транспорту і перевізниками. Тобто, компанія-консультант нам надасть юридичну допомогу, як всі ці документи адаптувати під умови функціонування автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. Відповідні технічні завдання ми вже підготувати, передали банку і очікуємо на погодження і фінансування роботи таких консультантів.

Також ми працюємо над підготовкою приміщення для центру для обслуговування пасажирів. Облаштуємо його на вул. Горбачевського. Зараз там тривають проектні роботи. Плануємо впродовж літа провести усі ремонтні роботи і підготувати приміщення. Це буде центр за принципом наших ЦНАПів. Звернувшись туди пасажири зможуть вирішити і з’ясувати усі питання, які стосуватимуться транспортної сфери. Планується, що пільгові категорії у цьому центрі зможуть отримати пільгові квитки. Адже видача пільгових карток спочатку буде видаватися централізовано, а далі в індивідуальному порядку.

Також, в рамках робочої групи, працюємо при Міністерстві інфраструктури щодо впровадження е-квитка. Зараз формуємо проект пропозицій до прийнятої Постанови про монетизацію пільг і про порядок формування тарифів. Адже діючі документи не враховують потреби електронного квитка», - розповів Сергій Журбенко.

За його словами, також вже завершена процедура реєстрації торгової марки е-квитка. Квиток буде називатися «ЛеоКарт». Та продовжується робота з розробки логотипу і бренд-буку для електронного квитка.

Нагадаємо, назву електронного квитка визначили львів’яни через соцопитування. Назву «ЛеоКарт» запропонувало дев’ять львів’ян, однак переміг Андрій Карп’як, який надав найшвидше таку пропозицію. 14 березня 2017 року переможцю вручили сертифікат, який дає право на отримання річного електронного квитка під номером 1 на весь транспорт Львова.

відео: Андрій Андрух