До кінця року у Львові планують придбати 150 автобусів на умовах фінансового лізингу

  • 17.04.2018, 18:52
  • Ганна П’єх
До кінця року у Львові планують закупити 150 автобусів на умовах фінансового лізингу. Відповідна ухвала була проголосована на сесії Львівської міської ради 22 березня. Сьогодні, 17 квітня, на засіданні постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики погодили придбання 150 автобусів у двох виробників - 50 автобусів у ТОВ СП «Електронтранс» та 100 автобусів МАЗ, білоруського виробника.

«Зараз потрібно закрити одну з найбільших проблем Львова. Подивіться на «ТОП 20» проблемних питань міста – основні три проблеми, які висвітлюються – це транспорт. На сьогодні близько 75% ринку автобусів – це приватні перевізники. Їхній процент виходу на маршрути 39-43%. Тому нам треба цього року купити 150 автобусів, щоб вирішити питання перевезення мешканців Львова. Один і другий виробник гарантують, що можуть поставити свої партії автобусів у зазначені терміни, тобто впродовж 2018 року», - доповів Геннадій Васьків, заступник міського голови Львова з фінансово-економічних питань.

Також депутатська комісія інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики погодила, якщо у ТОВ СП «Електронтранс» буде перевиконання замовлення, то додатково буде розглянута можливість закупівлі ще певної кількості одиниць у цього виробника.

Нагадаємо, 22 березня депутати Львівської міської ради підтримали ухвалу «Про затвердження Програми закупівлі рухомого складу (автобусів) на умовах фінансового лізингу» та ухвалу «Про надання ЛК «АТП № 1» дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу».

Відповідно до другої ухвали «Про надання ЛК «АТП № 1» дозволу на закупівлю рухомого складу на умовах фінансового лізингу», львівському комунальному «АТП-1» надається дозвіл на закупівлю рухомого складу у кількості 150 одиниць автобусів на умовах фінансового лізингу. Пропонований термін дії договору фінансового лізингу - 36 місяців.

Виконання зобов’язань за договором фінансового лізингу покладаються на Львівське комунальне автотранспортне підприємство №1. Підприємство здійснює погашення лізингових платежів, що включають суми, які відшкодовують основну частину вартості предмета лізингу, та відсотки за користування лізингом.

Проектом цієї ухвали також затверджено умови фінансового лізингу, а саме:

1. Предмет лізингу – 150 автобусів пасажиромісткістю не менше 100 осіб.

2. Термін поставки автобусів: до 31.12.2018.

3. Строк лізингу – 36 місяців від дати, визначеної у договорі.

4. Вартість предмета лізингу – не більше 800 млн. грн.

5. Відсоткова ставка за користування лізингом – не більше 18% річних у гривнях.

6. Розмір та строки сплати лізингових платежів – щомісячно рівними частинами відповідно до умов договору лізингу.

ЛК «АТП-1» зобов’язується укласти договір фінансового лізингу на умовах, після погодження інших істотних умов договору фінансового лізингу з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики; забезпечити страхування, належне утримання та експлуатацію, ремонт та технічне обслуговування автобусів, які є предметом лізингу. Після закінчення терміну дії договору фінансового лізингу ЛК «АТП-1» має забезпечити реєстрацію права комунальної власності на автобуси, які є предметом лізингу, за територіальною громадою м. Львова.

Також департамент фінансової політики має внести пропозиції щодо передбачення у міському бюджеті м. Львова на 2018 рік коштів у сумі 200 млн. грн. як внеску до статутного капіталу ЛК «АТП-1» для обслуговування договору лізингу та погашення лізингових платежів.