«Нема в Україні жодного аеропорта, який би мав таку динаміку», — Андрій Садовий про львівське летовище

• 26.12.2019, 19:11
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч аеропорт «Львів» уже прийняв більш ніж 2 мільйони пасажирів. План щодо наступного року — 3 мільйони. Як зазначив під час щорічної публічної підсумкової зустрічі з громадою міста — представниками різних середовищ — мер міста Андрій Садовий, такої динаміки зростання пасажиропотоку, як у Львівського летовища, не має жоден аеропорт в Україні.

«Кінець року та притаманна йому атмосфера Різдва — особлива, бо ти дуже часто згадуєш те, яким був у дитинстві. А в дитинстві ми всі дуже багато мріяли. Із часом, коли стаєш дорослим, ці мрії забуваються, дещо затираються. А феномен Львова такий, що тут не просто можна мріяти. Тут дуже часто мрії збуваються. Я мав розмови з десятками і сотнями людей, які приїжджають до Львова з різних міст та країн, і вони кажуть: ці 2−3 дні у Львові нас змінюють. Львів має особливу ауру, яку навіть ми не до кінця розуміємо. Це феномен.

Скажімо, одна з мрій, яка була в мене колись, і яка є в кожного з нас, — це будувати успішне місто, будувати успішну країну. Коли я, дякуючи вам, почав працювати мером у 2006, ми запустили промо «Львів відкритий для світу», «Львів відкритий для України». Одна з наших мрій була — мати у Львові класний аеропорт. Це здавалось малореалістичним, розуміючи, які летовища є в Україні. Але ці мрії стали реальністю. Хоча тоді, в 2006 році, ми мали близько 200000 пасажирів. А цьогоріч ми вже перейшли рубіж 2 мільйони. Планка на наступний рік — 3 мільйони. Тобто зростання — 40%. Нема в Україні жодного аеропорта, який би мав таку динаміку. У цьому заслуга Тетяни Романовської. Дуже часто мрії впроваджують у життя реальні люди", — зазначив мер.

Нагадаємо, 22 листопада аеропорт «Львів» уперше подолав межу в 2 млн пасажирів на рік. А мільйонний клієнт скористався послугами львівського летовища ще 7 липня. На кінець року пасажиропотік може сягнути майже 2,2 млн з приростом близько 40%.

До слова, цього року в аеропорту відкрили 9 рейсів, із них 7 напрямів є новими. Загалом летовище співпрацює з 21 авіакомпанією, які виконують польоти у 50 напрямах.

Зараз аеропорт Львів посідає третю позицію за пасажиропотоком в Україні після двох столичних: Борисполя (13,7 млн) та Жулян (2,2 млн), значно випереджаючи Одесу (1 млн у серпні) та Харків (1,1 млн).

презентація