«Транспортом можуть користуватись лише люди, які забезпечують життєдіяльність міста», — Ірина Маруняк

• 07.04.2020, 09:13
  • Соломія Григор’єва
Заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк у ранковому ефірі на радіо «Люкс FM» розповіла, за яких умов окремі категорії мешканців Львова мають право користуватися громадським транспортом.

«Від учора весь громадський транспорт міста перейшов в режим спецперевезень. Це означає, що транспортом можуть їхати лише люди, які забезпечують життєдіяльність міста: медики, працівники соціальної сфери, люди, які забезпечують мешканців продуктами харчування тощо. Вартість проїзду для цих людей не змінюється.

У місті також працюють спецперевезення, організовані безпосередньо підприємствами. Керівник будь-якого підприємства може укласти угоду на перевезення своїх працівників чи з приватним перевізником, чи з АТП № 1.

Водії і пасажири мають бути забезпечені індивідуальними засобами захисту: респіраторами або масками. Мешканці можуть використовувати власноруч виготовлені маски.

Важливо, що водії можуть здійснювати перевезення, якщо кількість пасажирів дорівнює кількості місць для сидіння. Тобто, якщо в автобусі є 70 сидячих місць, то кількість людей в ньому не має бути більшою за 70.

Керівники підприємств, установ і організацій, працівники яких можуть користуватись транспортом, повинні видати їм посвідчення або довідку з підписом керівника та печаткою. Це посвідчення має підтверджувати, що людина справді працює на цьому підприємстві. Саме це посвідчення дає підставу людині їхати в громадському транспорті. Відповідальність за наявність такого посвідчення несе сам пасажир. У випадку необхідності пасажир повинен показати цей документ працівнику поліції чи працівнику іншого уповноваженого органу.

Якщо буде виявлено порушення умов карантину і транспортом будуть користуватись люди, які не належать до визначених категорій, то ці мешканці будуть притягнені до адміністративної відповідальності та оштрафовані від 17 до 34 тис. грн", — розповіла Ірина Маруняк.

Детальну інформацію можна отримати на Гарячій лінії міста за тел. 15−80.

оголошення