Перейти до основного контенту
21°
Ясно
25 червня 2026
Четвер
21°
Мінлива хмарність
Вдень
25°
Ясно
Вночі
17°
Ясно
26 червня 2026
П'ятниця
23°
Мінлива хмарність
Вдень
28°
Ясно
Вночі
22°
Мінлива хмарність
27 червня 2026
Субота
24°
Ясно
Вдень
27°
Ясно
Вночі
19°
Ясно
28 червня 2026
Неділя
27°
Ясно
Вдень
31°
Ясно
Вночі
21°
Ясно
29 червня 2026
Понеділок
28°
Мінлива хмарність
Вдень
33°
Мінлива хмарність
Вночі
23°
Ясно
30 червня 2026
Вівторок
25°
Мінлива хмарність
Вдень
29°
Мінлива хмарність
Вночі
21°
Похмуро

За час карантину збитки комунальних перевізників Львова становлять 59 млн грн

14 травня 2020, 16:42
Ганна П'єх
У зв’язку з карантином, громадський транспорт Львова курсує з дотримання умов постанов Кабінету Міністрів та міської комісії ТЕБ і НС. Зокрема, у транспорті перевозять лише сидячих пасажирів, які забезпечені засобами індивідуального захисту, а також призупинено пільгове перевезення. Як повідомила Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, через зменшення кількості пасажирів у громадському транспорті, збитки комунальних перевізників Львова вже становлять 59 млн грн.
фото умовне, автор: Андрій Андрух
Фото умовне, автор: Андрій Андрух

«Відповідно до рішення комісії ТЕБ і НС, громадським транспортом Львова можуть користуватися лише люди, які забезпечують життєдіяльність міста. Таке рішення було прийнято на підставі постанови Кабінету Міністрів України. Крім того, з 23 березня призупинено дію пільг, наданих чинним законодавством України й ухвалами сесії ЛМР.

Відзначу, що, відповідно до постанови Кабміну, від початку карантину в громадському транспорті дозволялося перевозити лише 10 пасажирів. Далі, вже з 22 квітня, Кабмін дозволив перевозити лише сидячих пасажирів.

Тож, незважаючи на те, що на лінії виходить менша кількість транспорту, все ж комунальні і приватні перевізники несуть великі збитки. Так, за час карантину, збитки від перевезень у комунальному транспорті Львова становлять 59 млн грн. І ці збитки доведеться покривати з бюджету міста. Адже необхідно виплачувати заробітну плату водіям, ремонтувати транспорт, дезінфікувати його.

22 травня мав би завершитися карантин. Думаю, що тоді Кабмін прийме чергову постанову щодо роботи транспорту, яка буде регулювати кількість пасажирів, рух транспорту, і дасть можливість відновлення пільг. Тому чекаємо рішення уряду, після чого ми будемо приймати вже наші рішення щодо роботи транспорту", — повідомила Ірина Маруняк.