У Львові відкориговано тариф на проїзд у міському громадському транспорті

  • 21.05.2021, 10:59
  • Пресслужба ЛМР
Сьогодні, рішенням «Про встановлення тарифу на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті», та «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті» виконавчий комітет ЛМР відкоригував вартість проїзду у міських автобусах, трамваях і тролейбусах. Тож вартість за одну поїздку в автобусах становитиме 10 грн. В електротранспорті теж 10 грн – за умови придбання квитка у водія, 9 грн – за умови придбання квитка у точках продажу (кіосках) та 8 грн 50 коп для тих, хто оплачує за проїзд онлайн. Натомість зберігається пільговий проїзд для усіх категорій пільговиків. Рішення вступлять в дію з моменту публікації.

фото умовне, автор: Роман Балук

Як наголосила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, це компромісне рішення, позаяк економічно обґрунтований тариф на проїзд в автобусах становить 14,6 грн, а в електротранспорті – 12,4 грн.

«Враховуючи зростання цін на ринку паливно-мастильних матеріалів, значне зростання заробітної плати, зростання цін на запасні частини пропонуємо проект рішення про встановлення тарифу на перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті та електротранспорті. Пропонуємо встановити тариф у розмірі 10 грн за одну поїздку в автобусах, та 10 грн, 9 грн та 8 грн 50 коп в електротранспорті, залежності від способу придбання квитка», - доповів Орест Олеськів, начальник управління транспорту ЛМР.

Як розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства, було проведено аналіз роботи транспортних підприємств, проаналізовано причини коригування тарифу, а також відбулися громадські обговорення.

«Ми провели аналіз, який є економічно обґрунтований тариф. Станом на зараз економічно обґрунтований тариф на проїзд в електротранспорті складає 12 гривень 40 копійок, в автомобільному транспорті – 14 гривень 60 копійок, але ми зараз вносимо на розгляд виконавчого комітету пропозицію, щоби тариф складав 10 гривень, враховуючи громадські слухання і можливості наших мешканців.

Зауважу, що всі фінансові звіти публікуються на сайтах наших комунальних підприємств, крім того, на сайті Львівської міської ради, і мешканці наші можуть бачити скільки коштів поступило на рахунки цих підприємств. Крім того, за рахунок коригування тарифу ми зменшуємо дотації наших комунальних підприємств з міського бюджету. І таким чином стабілізуємо їх роботу.

Ще одну річ я б хотіла сказати щодо вартості проїзду в електротранспорті: якщо люди купують квитки в кіосках, вони їх купують за ціною 9 гривень. Зараз дуже активно, особливо молоді люди, користуються смартфонами для купівлі квитка (через Приват24, через термінали) - вартість цих квитків буде складати 8 грн 50 коп, тому якщо ми говоримо про можливість наших мешканців купувати в такий спосіб квитки, то вони будуть значно дешевші, аніж у водія. Студенти ж зможуть купувати квитки за ціною 5 грн», - пояснила Ірина Маруняк.

Так, відповідно до рішення виконавчого комітету тариф на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті для автобусів, які працюють у “звичайному режимі“, режимі “експрес“ та “маршрутне таксі“, у розмірі 10 грн. за 1 поїздку.

Натомість вартість разового квитка на проїзд у водія у міському електричному транспорті у розмірі 10,00 грн., що є базовим тарифом.

Вартість разового квитка на проїзд у міському електричному транспорті у розмірі 9,00 грн у кіосках, чи у ЛКП «Львівелектротранс» на вул. Академіка А. Сахарова, 2.

Вартість разового квитка на проїзд у міському електричному транспорті у розмірі 8,50 грн. у рухомому складі смартфонами: QR-коди приват 24, SMS квитки, Bluetooth квитки, Термінали самообслуговування IBOX та EasyPay.

Відповідно, вартість разового квитка на проїзд у водія у міському електричному транспорті для студентів у розмірі 5,00 грн.

Рішення набирає чинності з дати його оприлюднення.

«Насправді більш соціальне рішення важко знайти, адже собівартість автобусних перевезень становить 14 грн. Ми ж говоримо про 10. Ідеться про незначне коригування. До того ж усі пенсіонери їздять у Львові безкоштовно. Плюс люди, які мають відповідні пільги, також. Притому, держава жодної гривні на компенсацію пільгових перевезень, передбачених законами України, не дає. Це все лягає на бюджет міста. Я думаю, що всі мешканці це підтримають, щоб надалі їздити в нормальному транспорті та мати е-квиток. Має бути здоровий глузд», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.