На вул. Промисловій запрацювало оновлене трамвайне депо

  • 13.09.2021, 16:14
  • Пресслужба ЛМР
У Львові на вул. Промисловій запрацювало нове трамвайне депо, яке реконструювали в межах проєкту Європейського банку реконструкції та розвитку. Сьогодні під час огляду оновленого депо міський голова Львова Андрій Садовий висловив кілька зауважень, які оперативно будуть виправлені.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«У нас сьогодні робочий виїзд, ми побачили, що доброго вже зроблено і що ще треба доопрацювати. Думаю, за місяць тут всі ці зауваження будуть виправлені. Станом на сьогодні інвестовано орієнтовно 90 млн грн - в модернізацію та вибудовування нового депо. Хто тут був колись, і порівнює з тим, що є сьогодні, - це небо і земля. Фактично, це нормальне депо, як ми можемо побачити в Загребі, Берліні, Празі. Основна робота зроблена. Тут ще треба попрацювати щодо комфорту для робітників та людей, має ще прийти обладнання, мають ще деякі проєктні рішення бути врегульовані. Ми зробимо умови праці для людей на найвищому рівні. Треба мати повагу до всіх працівників, які працюють у ремонтній службі, до водіїв, бо на них лягає дуже велика відповідальність.

Сьогодні я дякую за уможливлення цього проєкту Європейському банку реконструкції та розвитку - це наш найкращий партнер, вони завжди йдуть назустріч місту Львову. Проєкт ще не завершений. В рамках цього проєкту будуть обладнані дуже якісні умови праці для всіх працівників, бо це буде головне трамвайне депо міста Львова, а на вул. Городоцькій буде ремонтна база. В цілому, зроблена титанічна праця, але ми сьогодні зробили ряд зауважень, які треба доопрацювати. Думаю, ми за місяць сюди приїдемо і будемо приємно вражені», - сказав мер міста Андрій Садовий.

За результатами міжнародного тендеру, 15 червня 2020 року, ЛКП «Львівелектротранс» підписало контракт на реконструкцію трамвайного депо з переможцем — львівською компанією ПП «ВІР-Західбуд». Загальна вартість контракту становила – 3,5 млн євро, а фінальна - склала 2,8 млн євро. Роботи були виконані вчасно – впродовж одного року. Проєкт у повному обсязі профінансовано за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Консультаційний супровід та технічний нагляд здійснювала французька компанія «Ежіс Інтернешнл».

«Вітаю львівську громаду, місто, підприємство, що проміжний результат є. Є реально працююче депо, це важливий компонент нашого проєкту, спільного з містом. В межах проєкту в нас була досягнута економія, що дозволяє адресувати всі ті можливі зауваження, які ще на сьогодні є. Я сподіваюсь, за місяць ми всі матимемо приємність мати діюче депо, де будуть всі умови для всіх працівників. Сподіваюсь, цей проєкт буде взірцем для інших українських міст», - зазначив старший банкір ЄБРР Денис Гайовий.

За результатами реалізації контракту з реконструкції депо втілено такі завдання: змонтовано нову котельню з енергоефективними котлами; влаштовано нову систему теплопостачання; замінено мийний комплекс для трамваїв та очисні споруди; покращено електроосвітлення цеху, вентиляцію; реконструйовано побутові та адміністративні приміщення; проведено заміну трамвайної колії та контактної мережі; підвищено енергоефективність, рівень комфорту і безпеки комплексу споруд ЛКП «Львівелектротранс».

«Депо вже працює, але треба ще доробити деталі щодо сервісу та комфорту для працівників. Я би хотів, щоб люди, які тут працюють, були горді за умови праці, які ми їм створюємо. Це те зауваження, яке я озвучив керівництву. Думаю, що за місяць це буде врегульовано. Щодо мийки трамваїв, заїзду та виїзду - то все вже працює, це депо в робочому стані», - додав мер міста Львова.

«Реконструкція цього депо – вистраждана. Розпочався проєкт ще у 2014 році. Перший сертифікат на початок будівельних робіт я отримував в спаленому Києві. Починалось все з того, що мали реконструювати тільки систему опалення. Але консультанти з Еджіса сказали, що це гроші на вітер, бо необхідно міняти вікна, освітлення, ворота. Ну і мийки як такої не було, очисні споруди не були введені в експлуатацію. Зроблено багато. Всі недоліки виправимо», - зазначив в.о. директора ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів.

Як зазначають у ЛКП «Львівелектротранс», депо на вул. Промисловій буде головним функціонуючим трамвайним депо підприємства, з якого на маршрути виїжджатиме увесь трамвайний рухомий склад.

Довідка

Загалом було дві спроби реконструкції депо на вул. Промисловій, 29. Перший контракт укладений  на початку 2014 року, із львівською компанією ТОВ «Еко Дім». Проте, у зв’язку із революційними подіями та нестабільною ситуацією у країні, неможливістю отримання банківських гарантій та відповідно і виконання контракту,  Підрядник ініціював його розірвання.

У  2016 році участь у другому тендері взяли двоє учасників: ТОВ «Аеровент» (м Київ, Україна) та ONUR (Анкара, Туреччина). Контракт було підписано з учасником ТОВ «Аеровент» із найнижчою ціновою пропозицією, що у 3 рази була меншою від іншого учасника.  Однак, київська компанія, на жаль, виявилась недоброчесною. Відповідно, Замовник ініціював розірвання контракту.

Контракт із ПП «Вір-Західбуд» став третім та завершився успішною реконструкцією трамвайного депо №2.

відео: Андрій Андрух

фото: Роман Балук