Пільгові транспортні квитки планують видавати з листопада

  • 21.10.2021, 19:20
  • Пресслужба ЛМР
Як розповів директор ЛКП «Львіватодор» Микола Власюк, видачу пільгових транспортних квитків мешканцям Львівської міської територіальної громади планують розпочати вже у листопаді. Точна дата і місця видачі будуть повідомлені додатково.

фото: Роман Балук
фото: Роман Балук

«Зараз проходить кінцеве передпускове тестування системи, тому ми ще не видаємо карток, а хочемо друкувати їх масово і відповідно масово видавати. Тому люди хай не переживають: картки ми видамо, заздалегідь повідомивши хто, де і коли може їх забрати», - сказав Микола Власюк.

На сьогодні на виготовлення таких карток надійшло понад 60 тис. заявок, а очікують близько 250 тис. Документи від пільговиків приймають у 25 пунктах, зокрема і у Центрі обслуговування мешканців, що на вул. Горбачевського, 10. Окрім цього, тут також облаштовано центр зі швидкісного друку карток, також згодом адміністратори зможуть на своїх робочих місцях друкувати і видавати пільгові картки безпосередньо у день звернення заявника.

Керівник Львівавтодору наголосив, що, відповідно до законодавства, після впровадження електронної системи оплати за проїзд, підставою для пільгового проїзду в громадському транспорті є виключно відповідна транспортна картка. Якщо у пільговика її не буде, то проїзд доведеться оплатити.

«Валідування у транспортному засобі в тому числі і пільговика є важливим, воно дає нам можливість орієнтуватися, які є категорії, як вони переміщаються по місту, з якою періодичністю, як потрібно було б відкоригувати графік чи маршрути. Тобто валідування кожного пасажира дає нам можливість сформувати у місті транспортні потоки, які забезпечать потреби мешканців», - наголосив Микола Власюк.

Як зауважив Микола Власюк, термін дії пільгової картки першого етапу – 5 років. «Для, до прикладу, студентів, учнів термін дії буде менший, оскільки через певний час вони втрачають право на пільгу. Тобто, кожна категорія буде мати окремий час дії картки», - наголосив Микола Власюк.

Якщо картка буде втрачена, то повторно її виготовлять безкоштовно. Вже за другу копію мешканцю доведеться заплатити, її собівартість ще визначають.

Нагадаємо, електронний квиток на проїзд у транспорті планують впровадити 13 січня 2022 року. На сьогодні валідаторами обладнано вже близько 700 транспортних одиниць.

відео: Андрій Андрух