У Львові хочуть демонтувати вуличне огородження, яке не впливає на безпеку руху

  • 18.05.2023, 10:46
  • 522
  • Пресслужба ЛМР
У Львові в окремих локаціях хочуть демонтувати вуличне огородження, яке не впливає на безпеку дорожнього руху. Такі локації визначають та опрацьовують разом фахівці структурних підрозділів міськради, районних адміністрацій та представники поліції. Кінцеве рішення приймає комісія з безпеки дорожнього руху.

Як пояснив керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка, сьогодні в Україні діють вже нові норми, що регулюють встановлення такого огородження. “І вони чітко кажуть, в яких випадках воно потрібне. Йдеться, зокрема, про дитячі заклади, місця з обмеженою оглядовістю, над підземними переходами”, - говорить посадовець.

Він додає, що на сьогодні у місті опрацювали близько 50 локацій, де доцільно прибрати турнікети. Оскільки в цих конкретних місцях вони не покращують ситуацію з безпекою дорожнього руху, в той же час вимагають витрат на утримання та оновлення. Часто таке огородження заважає прибиральній техніці. А в деяких локаціях навіть небезпечне, бо створює уявне відчуття безпеки як для водія, так і для пішохода, хоча насправді несе додаткову небезпеку, бо у випадку ДТП працює як шрапнель і збільшує силу ураження. Крім цього, огородження зменшує оглядовість для водія, який може бути не готовим до раптової появи на дорозі людини, особливо дитини низького зросту. 

Власне, вчора на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху було погоджено демонтувати перше в цьому році турнікетне огородження на перехресті вулиць Мазепи-Тичини. 

Як розповів керівник комунального відділу Шевченківської районної адміністрації Микола Бегей, на цьому перехресті демонтують орієнтовно 30 м турнікету, який не виконує свою пряму функцію - не стримує пішохідні потоки. Бо їх тут просто немає. “Тут облаштовано два пішохідні переходи, люди ними користуються. Тому це огородження, яке встановили більше 10 років тому, тут вже не доречне, у ньому немає потреби”, - зазначив Микола Бегей.

Павло Сирватка додає, що, за потреби, у місцях, де демонтують турнікети, висаджуватимуть кущі. А там, де може виникнути стихійне паркування, встановлять стовпці або півкулі. 

Посадовець зазначає: у питанні доцільності вуличного огородження вивчали досвід європейських міст, зокрема Братислави та Лондона. До прикладу, столиця Великобританії вже багато років як відмовилася від вуличного огородження.

До слова, минулого року у місті демонтували турнікетне огородження у двох локаціях на вул.Пасічній загальною довжиною орієнтовно 300м.