Новий Львів матиме велоінфраструктуру

  • 22.05.2023, 17:42
  • Пресслужба ЛМР
Цьогоріч смуги для велосипедистів облаштують і на вул. Козельницькій, що на Новому Львові. Таке рішення затвердила міська комісія з безпеки дорожнього руху. Раніше комісія прийняла рішення про облаштування велосмуг на вулицях Литвиненка, Віденській, Панаса Мирного та Стуса. Таким чином, після відповідних робіт, весь Новий Львів буде покритий велоінфраструктурою. Про це розповіли в управлінні вуличної інфраструктури ЛМР.

фото ілюстративне, автор: Роман Балук

Як зазначив керівник комунального відділу Сихівської районної адміністрації Іван Залуцький, на вул. Козельницькій велосмуги облаштують на ділянці від вул. Панаса Мирного до вул. Луганської. «Це орієнтовно по 300 м в обидвох напрямах. Також тут облаштують і два велопереїзди – на перехрестях з вул. Чмоли та з вул. Панаса Мирного», - розповів Іван Залуцький.

Посадовець додав, що роботи з облаштування велосмуг на вулицях Козельницькій, Литвиненка, Віденській, Панаса Мирного та Стуса  проводитимуть комплексно. І розпочнуть після того, як патрульна поліція погодить відповідні проєкти.

Нові велосмуги з’єднають з існуючою велоінфраструктурою, збудованою в межах  трамвайної колії на Сихів, та з велосмугами на просп. Червоної Калини – на ділянці  від  вул. Угорської до просп. Івана Павла ІІ.

Також у Сихівському районі велоінфраструктуру хочуть облаштувати і на вул. Луганській. Так, міська комісія з безпеки дорожнього руху прийняла рішення врахувати майбутні велосмуги при нанесенні дорожньої розмітки на з’їздах із шляхопроводу на просп. Червоної Калини. «У перспективі тут будуть велосмуги. І зараз при влаштуванні з’їздів  маємо це врахувати. Відповідно, маємо все організувати таким чином, щоб у майбутньому тут можна було реалізувати велосмуги і при цьому не довелось  демарковувати дорожню розмітку», - пояснив Іван Залуцький.

Нагадаємо, першу велодоріжку у Львові збудували у 2011 році. Станом на зараз протяжність велосипедної мережі Львова складає 136 км. А до 2033 року у Львівській громаді хочуть облаштувати ще щонайменше 150 км велоінфраструктури.